Sākums > Vēlos apmeklēt > Apmeklēt ar bērniem > Svētki bērniem pilī

Svētki bērniem pilī

Cēsu pils komplekss laipni gaida ģimenes ar draugiem bērnu svētkos. Pils telpās vai āra teritorijā iespējami visdažādākie ballīšu scenāriji:

Vasarā un citos gadalaikos labos laika apstākļos būs interesanti visiem kopā izpētīt viduslaiku pils noslēpumus.

Dzimšanas dienas svinības “Cēsu pils dārgumu lāde”.

dzimšanas_diena

Bērniem no 5 līdz 8 gadiem, max viesu skaits -15 personas, svinību ilgums 3h, maksa 75 EUR

Gaviļnieks ar viesiem dodas izzinošā piedzīvojumā uz Cēsu viduslaiku pili. Svinību laikā bērni veic dažādus uzdevumus, kas dod atbildes uz jautājumiem par pils celtniecību, iedzīvotājiem un to dzīvesveidu, atrodot pils augstāko un zemāko telpu. Noskaidro, kas ir dārgumi, kuri no tiem ir visvērtīgākie. Spēlē viduslaiku spēli, atrod gaviļnieka dāvanu lādi.

Viduslaiku spēles

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bērniem no 7 līdz 18 gadiem, programmas ilgums 1,5 h
Cena: grupai no 20-35 personām – 4.50EUR/pers., grupai no 36-50 personām – 3.50 EUR/pers.

Jautrību draugu lokā nodrošinās programma “Viduslaiku spēles”, kurā piedāvājam iejusties viduslaikos ar dažādu spēka un veiklības spēļu palīdzību. Šādas spēles tika spēlētas jau no agras bērnības, tā nodrošinot vajadzīgās iemaņas, kas nepieciešamas, lai kļūtu par pilntiesīgu bruņinieku. Ar pils kalpotāja palīdzību varēsiet pārliecināties par savām spējām, cīnoties uz līdzsvara baļķa, staigājot uz koka kājām, metot akmentiņus mērķī, velkot nūju un citos pārbaudījumos.

Tumšajos rudens un ziemas vakaros dzimšanas dienas ballītes piedāvājam rīkot Jaunajā pilī, kur jubilāram ir iespēja izvēlēties savas dzimšanas dienas svinību tēmu:

Dzimšanas dienas svinības “Sveču balle”

Dzimšanas_diena_sveces

Bērniem no 5 līdz 8 gadiem, max viesu skaits – 15 personas, svinību ilgums 3h, maksa 75 EUR

Gaviļnieks un viesi iepazīstas ar sveci kā gaismas ķermeni pagātnē – tās attīstību un pielietojumu līdz mūsdienām. Izpēta ar sveču gatavošanu un izmantošanu saistītus priekšmetus no muzeja krājuma. Paši gatavo jubilāra dzimšanas dienas tortei svecītes un sveci, ko paņemt par piemiņu no svinībām. Jubilāram par godu notiek Sveču balle – viesi, skanot klasiskajai mūzikai, vēro kā dejo sveces, iet ar gaismas saukšanu un radīšanu saistītās rotaļās, dodas apskatīt Cēsu pilsētas panorāmu no Lademahera torņa skatu laukuma.

Dzimšanas dienas svinības muzejā “Uzdevumiem pa pēdām”

dzimšanas_diena_muzejs

Bērniem no 8 līdz 12 gadiem, max viesu skaits- 15 personas, svinību ilgums 3h, maksa 75 EUR

Gaviļnieks un viesi, vadoties pēc norādēm, iepazīstas ar muzeja ekspozīciju, kurā jāatrod pareizais ceļš un lādīte ar veicamo uzdevumu. Ekspozīcijā jāatrod atbilde uz jautājumu, pēc norādēm jādodas tālāk. Pavisam jāatrod 11 lādītes un jānoskaidro atbildes uz 17 jautājumiem. Kad lādītes atrastas, notiek sarunas par atrastajām atbildēm. Pēdējā lāde ir vislielākā – tajā ievietotas viesu dāvanas jubilāram, šo kārbu var atvērt vienīgi jubilārs.  Kārbā arī muzeja dāvana – Lademahera torņa skatu laukuma apmeklējums.

Dzimšanas dienas svinības “19. gadsimta skolā”

Dzimšanas_diena_19gs_1

Jubilāriem, kuri svin 10-99 gadus, max viesu skaits – 15 personas, svinību ilgums 3h, maksa 75 EUR

Svinību laikā dzimšanas dienas jubilārs un viesi uzzinās, kādi bija bērni 19.gadsimtā un kāds bija viņu ceļš uz skolu. Visi tiks iepazīstināti ar skolas kārtību, tur lietotajiem priekšmetiem un svešvārdiem. Dažus no skolēnu piederumiem – tāfelītes un improvizētu grifeli, tinti un spalvu, kā arī bleipeideri viesi  varēs izmēģinās paši. Gaviļnieka godināšanai katrs viesis veidos savu apsveikuma kartīti, kas raksturīga 19. gadsimtam.

Mēģinot iejusties 19.gs. skolas atmosfērā un pielietot tās mācību metodes, tiks noskaidrots, kuram vislabāk izdodas mācības 19.gadsimtā.

Ballītes noslēgumā, godinot labāko skolēnu – jubilāru, visi dodas ekskursijā uz Jaunās pils Lademahera torni.

Pieteikšanās un sīkāka informācija pa tālruni 22014848

Cēsu Pils komplekss, 2018 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions