Sākums > Muzejs > Par muzeju > Vēlos apmeklēt > Apmeklēt ar grupu > Muzejpedagoģiskās nodarbības > Pirmsskolai, sākumskolai

Pirmsskolai, sākumskolai

Latvijas dzimšanas diena Cēsu muzejā

Nodarbība paredzēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem.

Bērni iegūs pieredzi svinēt Latvijas valsts svētkus svinīgi un ar atbildību gan skolā, gan savā ģimenē. Teorētiskajā daļā atbilstoši bērnu zināšanu līmenim stāstījums par Latvijas valsts veidošanās procesu un iepazīšanās ar ekspozīciju.
Nodarbības laikā akcents likts uz valsts karoga un himnas lietošanas etiķeti, kā arī svētku sajūtas radīšanu, atbilstoši noformējot telpas.

Nodarbības tēma muzejā saistīta ar 1. – 3. klases programmas “Sociālās zinības” tēmu „Mēs Latvijā.”
Nodarbība notiek Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, Pils laukumā 9.


Pirmklasnieks muzejā

Nodarbība paredzēta pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, 1. – 3. klašu skolēniem. Skolēni interaktīvā veidā iepazīsies ar Cēsu muzeja pastāvīgo ekspozīciju, Cēsu Jauno pili. Iegūs zināšanas par uzvedības un saskarsmes normām sabiedriskā iestādē -muzejā. Uzzinās, kas ir krājums, eksponāts, kāpēc tas ir vajadzīgs.

Nodarbība ietver gan sarunas, gan praktisku darbošanos.
Nodarbības tēma muzejā saistīta ar 1. – 3. klases programmas “Ētikā” tēmu „Saskarsmes tikumiskie pamati.”
Nodarbība notiek Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, Pils laukumā 9.


Sveču balle

Nodarbība paredzēta pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, 1. – 3. klašu skolēniem. Nodarbības laikā bērni klausās stāstījumu par svecēm un to gatavošanu. Apskata priekšmetus no Cēsu muzeja krājuma, kas saistīti ar svecēm un to liešanu. Paši gatavo sveci, iet rotaļās un rīko sveču balli.

Nodarbības tēma saistīta ar Pirmsskolas izglītības iestāžu mācību un audzināšanas programmas tēmu „Gaismas ķermeņi” un mācību priekšmeta Mājturība un tehnoloģijas 1.– 4. klasei tēmu „Darbs ar dabas materiāliem.”

Nodarbība notiek Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, Pils laukumā 9.


Seno lietu pasaulē

Nodarbība paredzēta pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, 1. – 3. klašu skolēniem. Bērni interaktīvā veidā iepazīsies ar Cēsu muzeja krājuma lietisko priekšmetu kolekciju: senajiem darbarīkiem, sadzīves priekšmetiem, pulksteņiem, rotaslietām, traukiem, rotaļlietām u.c. Nodarbības tēma saistīta ar Pamatizglītības mācību satura tēmām “Sociālajās zinībās” un “Ētikā.”

Nodarbība notiek Skolas ielā 6.


Senā skola

Nodarbība paredzēta 1. – 4. klašu skolēniem.

Bērniem būs iespēja iejusties senās skolas atmosfērā, mēģinot rakstīt uz skolēna tāfelītes ar improvizētu grifeli vai tinti, spalvu, bleipeideri skolas burtnīcā. Noskaidrot, kuram vislabāk izdodas mācīties senajā skolā! Nodarbības laikā skolēni uzzinās, kādi bija 19.gs. bērni un viņu ceļš uz skolu, kāda bija skolas kārtība un tajā lietotie priekšmeti. Nodarbības tēma saistīta ar Pamatizglītības mācību satura tēmām “Sociālajās zinībās” un “Ētikā.”

Nodarbība notiek Skolas ielā 6.


Atrodi muzejā

Nodarbība paredzēta 3. – 4. klašu skolēniem. 

Nodarbībā skolēni skaidros kādas ir atšķirības starp pagātni un tagadni. Par piemēru ņemot dzīvojamo māju, kas 19. gs. piederēja Grāfu Zīversu dzimtai – Cēsu Jauno pili. Meklēs, pētīs telpu apdares detaļas, telpu interjerus, iztēlosies kā pils varēja izskatīties savos ziedu laikos. Noskaidros kā laika gaitā mainījušies dzīvojamajā mājā lietojamie priekšmeti.

Nodarbības tēma saistīta ar mācību priekšmetiem 4. klasei Sociālās zinības “Kā mēra laika ritējumu un noskaidro pārmaiņas tajā?”, 3. klasei Dizains un tehnoloģijas “Kā izgatavo mājokļa maketu un tā izklājumu?”, kopīgs temats ar vizuālo mākslu “Arhitektūra. Makets. Kā uzbūvēt māju, kas ir ērta tās iemītniekam?”

Nodarbība notiek Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, Pils laukumā 9.


Muzejpedagoģiskās nodarbības var pieteikt pa tālruni 22014848 vai e-pastu evita.muceniece@cesis.lv

Dalības maksa:
Tematiskā nodarbība muzeja teritorijā vai telpās 4.00 EUR/pers.
Cēsu novada izglītības iestādēm 3.00 EUR/pers.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions