Sākums > Vēlos apmeklēt > Ekskursijas

Ekskursijas

Esi laipni aicināts izzināt Cēsu pili un vecpilsētu, kas savos mūros glabā vairāk kā 800 gadu senas atmiņas!

Ekskursijas Cēsu pils kompleksā:

gids_Olegs_ar grupu

Viduslaiku pils  Pils kalpotāja pavadībā varēsi doties pastaigā pa pils dārzu, atklāt pils apveidus esot iekšpagalmā, kā arī, sajūtot seno auru, uzkāpt Rietumu tornī lukturīšu gaismā un nokāpt vecajā cietumā.

Ekskursijas ilgums 1,5 h

Jaunā pils – muzejs Atklāsi, kas bija pirmie Cēsu iedzīvotāji, kāda bija dzīve viduslaiku pilsētā.  Iespējams apskatīt interaktīvo ekspozīciju “Cēsis – Latvijas vēstures simbols” un pils restaurēto 18.-19.gs. interjeru. Cēsu ainavu varēsi vērot no pils Lademahera torņa.

Ekskursijas ilgums 1,5 h

Ekskursija Cēsu vecpilsētā

līvu_laukums

Iepazīt viduslaiku Cēsis, uzzināt nostāstus, kas apvij Livonijas ordeņa Cēsu pili un vendu apdzīvoto Riekstu kalnu. Uzzināt daudzu pilsētas namu vēsturi, izbaudīt mazpilsētas šarmu, kā arī apskatīt pilsētas parkus un baznīcas, iespējams ekskursijā pa Cēsu vecpilsētu.

Ekskursijas ilgums 1,0 h

Tematiskā ekskursija “Hanzas pilsēta Cēsis”

Dodies pastaigā pa Cēsu bruģētajām ieliņām un atklāj, kā šī Livonijas mazpilsēta viduslaikos, atrodoties nozīmīgu tirdzniecības ceļu krustpunktā un iekļaujoties Hanzas tirdzniecības pilsētu savienībā, iemantojusi rosīgas tirdzniecības pilsētas slavu. Ekskursijas laikā iepazīsti Cēsu vecpilsētas viduslaicīgo gaisotni un uzzini, kur atradušies senie tirgus laukumi un preču noliktavas, pa kuriem vārtiem pilsētā iekļuvuši un ar ko tirgojušies tuvu un tālu zemju tirgotāji, un ar kādiem bargiem likumiem bijis jārēķinās katram, kas vēlējies tirgoties Cēsīs.

Maršruts: Pils laukums  – Riekstu kalns – Sv.Katrīnas baznīca – Sv.Katrīnas vārti – Naudas kaltuve – Līvu laukums – Krievu tirgotāju kvartāls – Tirgus laukums (Rožu laukums) – Sv.Jāņa baznīca – Raunas vārti

Ekskursijas ilgums 1,5 h

Ekskursija “Naksnīgās Cēsis lāpu gaismā”

IMG_5807

Pastaigā pa naksnīgajām Cēsīm atklāsi pilsētas burvību.  Ar nostāstu un leģendu palīdzību lidosi caur pilsētas vēstures lappusēm. Lukturīšu gaismā dosies pa pilsētas bruģētajām ieliņām, izgaismotajiem parkiem un laukumiem.

Ekskursijas ilgums 1,5 h

Lielā pilsētas ekskursija ar klienta transportu

Brauciena laikā iespējams atklāsi cik daudzveidīgas ir Cēsis. Pavērsies skats uz Cēsu pilsētas parkiem, par godu Latvijas brīvības cīņām uzstādīto pieminekli ar zelta sauli Vienības laukumā, padomju gados tapušo industriālo rajonu, jauno Vidzemes koncertzāli “Cēsis, kā arī dabas bagātībām Gaujas krastā pie Cēsīm.
Ekskursiju iespējams pielāgot individuālajām vēlmēm, ņemot vērā laika ierobežojumu un interesējošos objektus.

Ekskursijas ilgums 1,5 h

Ekskursija Cēsu apkārtnē ar klienta transportu

Cēsis un tās apkārtnē ir bagāta dabas un kultūras objektiem, te katrs apmeklētājs atradīs sev ko interesantu: Zvārtes iezis, Ērgļu klintis, Sarkanās klintis un Rūcamavots, Ungurmuiža, Āraišu arheoloģiskais muzejparks/ezerpils un vēl daudzi citi!
Ekskursiju iespējams pielāgot individuālajām vēlmēm, ņemot vērā laika ierobežojumu un interesējošos objektus.

Ekskursijas ilgums 5 h

Cenrādis gida pakalpojumiem.

Sīkāka informācija:

Tel.: +371 64121815, +371 26576111
pils@cesis.lv

 

Cēsu Pils komplekss, 2018 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions