Sākums > Īpašie piedāvājumi > Teatralizētas programmas

Teatralizētas programmas

 „Kas dzīvoja Cēsu pilī?”

programmas_kas dzīvoja

Vai ziniet, kas īsti dzīvojis Cēsu pilī? Kā vadījuši dienas miera laikos un kara gadījumos senie pils iedzīvotāji? Sveces liesmas izgaismotajos Cēsu pils mūros pils kalpotājs iepazīstinās ar ikdienas dzīvi Livonijas ordenī un sniegs atbildes uz šiem jautājumiem. Interaktīvā programmā gūsiet priekšstatu par viduslaiku cilvēka pasaules redzējumu, noskaidrosiet kāda dienas kārtība valdījusi pilī, kā ģērbušies un ko ēduši ordeņa brāļi pils „ziedu laikos” un atklāsiet, kā pils iedzīvotāji veiksmīgi apvienojuši mūku dzīvi ticībā un pazemībā ar bruņinieka cīņas degsmi kaujas laukā.

Programmas ilgums: 1,5 stunda

Cena: 1) grupai no 20-35 personām: pieaugušajiem 7.50 EUR/pers., skolēniem, studentiem 6.00EUR/pers.,

2) grupai no 36-50 personām: pieaugušajiem 6.00 EUR/pers., skolēniem, studentiem 4.50 EUR/pers.

„Viduslaiku spēles”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piedāvājam iejusties viduslaikos ar dažādu spēka un veiklības spēļu palīdzību. Šādas spēles tika spēlētas jau no agras bērnības, tā nodrošinot vajadzīgās iemaņas, kas nepieciešamas, lai kļūtu par pilntiesīgu bruņinieku. Ar pils kalpotāja palīdzību varēsiet pārliecināties par savām spējām, cīnoties uz līdzsvara baļķa, staigājot uz koka kājām, metot akmentiņus mērķī, velkot nūju un citos pārbaudījumos.
Programmas ilgums: 1,5 stunda

Cena: 1) grupai no 20-35 personām: pieaugušajiem 6.00 EUR/pers., skolēniem, studentiem 4.50EUR/pers.,

2) grupai no 36-50 personām: pieaugušajiem 5.00 EUR/pers., skolēniem, studentiem 3.50 EUR/pers.

„Zemnieku dzīres”

Sajūtiet līksmas dzīves garšu Livonijas zemnieku dzīrēs! Izgaršojiet prasmīgu virēju pagatavotos vienkāršo ļaužu ēdienus, kas dos sātu un spēku, lai svinētājiem netrūktu ne skaļu dziesmu,  ne jautru danču, ne trakulīgu sacensību. Pievienojieties dzīrotāju pulkam un atklājiet gadsimtiem senās latviešu dzīru tradīcijas.

Programmas ilgums: 2 stundas

Cena: 1) grupai no 20-35 personām: pieaugušajiem 6.00 EUR/pers., skolēniem, studentiem 5.00EUR/pers.,

2) grupai no 36-50 personām: pieaugušajiem 5.00 EUR/pers., skolēniem, studentiem 4.50 EUR/pers.

 Programmas cenā nav iekļautas ēdināšanas pakalpojumu izmaksas.

„Pieņemšana pie Livonijas ordeņa mestra Voltera fon Pletenberga”

Programmas_Pletenbergs1

Ir 1526.gads – Livonijas ordeņa Cēsu pils ziedu laiki. Mēs aicinām jūs piedalīties pieņemšanā pie slavenākā no Livonijas ordeņa mestriem – Voltera fon Pletenberga.
Pie pils vārtiem jūs sagaidīs mestra uzticības persona – pils rakstvedis. Viņš pastāstīs par Livonijas ordeņa un Cēsu pils vēsturi, kā arī sagatavos jūs turpmākajai vizītei pie mestra. Rakstvedis jums paziņos, ka mestrs nolēmis vienu no jums izraudzīties par savu vasali, un vedīs jūs uz pils dārzu, kur viņa uzdevums, pārbaudot jūsu drošsirdību, veiklību un veiksmi, būs noskaidrot, kurš no jums ir visvairāk cienīgs kļūt par vasali. Kad jaunais vasaļa kandidāts būs atrasts, rakstvedis jūs aicinās uz pils pagalmu pie ordeņa brāļa mūka Vilhelma, kurš katram iedos vējlukturi, aizdegs sveces lukturos un vedīs jūs uz pili. Uzkāpuši pa pils torņa vītņu kāpnēm, jūs nokļūsiet vienā no pils skaistākajām zālēm, kas ir mestra dzīvojamā un darba telpa. Šeit jūs satiksiet mestru un, rakstvedim palīdzot, tiksiet aicināti uzdot viņam jūs interesējošus jautājumus. Pēc tam notiks jaunā vasaļa inaugurācijas ceremonija, kurā viņš saņems lēņa grāmatu un gredzenu kā vasaļa un seniora saistības apstiprinošu zīmi. Mestra uzdevumā jaunais vasalis aicinās visus uz pils kalpotāju sarūpētu viduslaiku mielastu.
Programmas ilgums: 2,5- 3 stundas

Cena: 1) grupai no 20-35 personām: pieaugušajiem 15.00 EUR/pers., skolēniem, studentiem 13.50EUR/pers.,

2) grupai no 36-50 personām: pieaugušajiem 11.00 EUR/pers., skolēniem, studentiem 9.50 EUR/pers.

Programmas cenā nav iekļautas ēdināšanas pakalpojumu izmaksas.

 „Viduslaiku kāzu izklaides”

viduslaiku_kāzas2_samaz2

Bagātiniet savu kāzu dienu ar ceļojumu laikā! Pils ļaudis pārbaudīs jauno pāri atbilstoši viduslaiku dzīves principiem – jaunā sieva varēs pārliecināties par topošā vīra spēku un veiklību, savukārt jaunais vīrs uzzinās, kā viņa sieva spēj paveikt nozīmīgākos mājas darbus. Pēc veiksmīgi paveiktajiem pārbaudījumiem, jaunais pāris dosies uz sveču izgaismoto pils kambari, kur pils rakstveža vadībā tiks parakstīts un aizzīmogots laulības uzticības raksts.
Programmas ilgums: 1 stunda
Cena grupai: EUR 120.00

Viesos pie grāfa Zīversa

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Programmas ietvaros pats grāfs Karls Gustavs fon Zīverss un viņa sieva Helēna ar lepnumu iepazīstinās viesus ar savu muižu un tās vēsturi, ar savu dzimtu un dzimtas locekļu neparastajiem un ievērojamajiem likteņiem. Grāfiene Helēna dos iespēju viesiem ielūkoties pilsmuižas ēdamzālē un Kafijas istabā, Lielajā salonā, kur bieži skan mūzika un norisinās krāšņākās balles un pat paša grāfa kabinetā. Toties grāfs nelaidīs garām iespēju palielīties arī savu plaukstošo un moderno saimniecību. Pilsmuižas apskates laikā viesiem būs iespēja arī iemēģināt roku 19.gadsimtā iecienītajā grācijas spēlē.

Programmas ilgums: 1,5 stundas
Cena vienai personai:

Cena: 1) grupai no 20-35 personām: pieaugušajiem 10.00 EUR/pers., skolēniem, studentiem 8.50EUR/pers.,

2) grupai no 36-50 personām: pieaugušajiem 7.50 EUR/pers., skolēniem, studentiem 6.00 EUR/pers.

Kontakti sīkākai informācijai un programmu pieteikšanai:

Ieva Kalniņa

e-pasts: ieva.kalnina@cesis.lv

tālr.: +371 26339342

 

 

Cēsu Pils komplekss, 2018 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions