Sākums > Pils komplekss > Jaunā pils > Vēstures ekspozīcija

Vēstures ekspozīcija

Vestures ekspozicija_Cesis administraivais centrs_Lielaja salona

Cēsis – administratīvais, politiskais un saimnieciskais centrs 
16. – 19. gadsimtā. Skats uz vēstures
ekspozīciju, kas iekārtota
 vienā no pils reprezentācijas zālēm – Lielajā salonā.
 Pēc Jaunās pils restaurācijas tās vēsturiskajos interjeros iekārtota pastāvīgā ekspozīcija „Cēsis – Latvijas vēstures simbols”, kas vēsta par Cēsu īpašo nozīmi Latvijas vēsturē. Cēsis gandrīz vienmēr ir bijušas kā garīgo, tā sociālo un politisko notikumu centrā vairāk kā 800 gadus ilgā pilsētas pastāvēšanas vēsturē, kad par varu un ietekmi cīnījās gan vācu ordeņa bruņinieki, gan Polijas, Zviedrijas un Krievijas impērijas valdnieki. Notikumi Cēsīs 19. un 20. gadsimtā būtiski ietekmējuši Latvijas valsts izveidi un neatkarības atgūšanas procesus. Cēsu Jaunajā pilī dibināta pirmā Latvijas nacionālās armijas vienība – Cēsu rota un Cēsis ir Latvijas valsts karoga dzimtene!

Vestures ekspozicija_sarkanbaltsarkanais karogsSarkanbaltsarkanais karogs Cēsu un Latvijas vēsturē. Ekspozīcijā muzeja dārgums – pirmais zināmais nacionālais karogs.
Ekspozīciju veido sarkanbaltsarkanais tematiski stāsti par Cēsīm un cilvēkiem, kuri ir ietekmējuši Vidzemes novada, Latvijas un Eiropas vēsturi dažādos laikmetos, par muzeja ēkas – Jaunās pils turpat piecus gadsimtus ilgo vēsturi un tās pēdējo īpašnieku grāfu Zīversu atstāto mantojumu Cēsu pilsētas šodienā.

Vestures ekspozicija_redzamas buvkonstrukcijasCēsu Jaunā pils un pilsmuiža. Pirmajā stāvā eksponēti viduslaiku ēkas būvkonstrukciju atsegumi.
Vēstures ekspozīcija izvietota pils pirmā stāva telpās, kur pilsmuižas laikā atradās saimniecības telpas un kalpotāju istabas un pils otrā stāva telpās, kurās blakus vēstures ekspozīcijai apskatāma arī atjaunotā un restaurētā pilsmuižas laika reprezentācijas un dzīvojamo telpu interjera apdare.

Jauna pils vesture_ekspozicija pili pec restaracijas

 

 

Muzeja apmeklētājiem Jaunās pils apskatei piedāvājam ekspozīcijas ceļvedi.

 

 

Cēsu Pils komplekss, 2018 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions