Sākums > Pasākumi un izstādes > Izstāde “Augusts Julla – dižākais no liepēniešiem”

Izstāde “Augusts Julla – dižākais no liepēniešiem”

27. DEC, 2022 - 19. MAR, 2023

Mākslinieka, keramiķa, tēlnieka, pedagoga un Valsts Cēsu amatniecības skolas dibinātāja Augusta Jullas 150. jubilejas izstāde “Augusts Julla – dižākais no liepēniešiem”.

2022. gada izskaņā – 27. decembrī – māksliniekam Augustam Jullam (1872-1958) aprit 150. gadskārta. Atzīmējot mākslinieka jubilejas gadu, Cēsu Izstāžu namā būs skatāma Cēsu Vēstures un mākslas muzeja izstāde “Augusts Julla – dižākais no liepēniešiem”, kas tapusi sadarbībā ar novadpētnieku un Augusta Jullas biogrāfu Aivaru  Vilni.

Aivars Vilnis mākslinieka, pedagoga un aktīva sabiedriskā darbinieka Augusta Jullas biogrāfiju sāka pētīt 2014. gadā, apzinot plašu publicēto materiālu klāstu un vācot un apkopojot atmiņu liecības. 2021. gada nogalē Augusta Jullas biogrāfijas izpētē iesaistījās arī Cēsu Vēstures un mākslas muzeja jaunākā vēsturniece Kristīne Gertnere-Celma. Sadarbība vainagojusies ar unikālu izstādi – šī ir pirmā māksliniekam Augustam Jullam veltīta izstāde. Padomju varas represiju rezultātā mākslinieka darbi gandrīz pilnībā zuduši, tādēļ katrs izstādē redzamais eksponāts ir īpaši vērtīgs.

Izstādē “Augusts Julla – dižākais no liepēniešiem” skatāmas liecības no Cēsu Vēstures un mākslas muzeja, Eduarda Veidenbauma memoriālā muzeja “Kalāči”, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja, Latvijas Kara muzeja, Jāzepa Vītola memoriālā muzeja “Anniņas”, Latvijas Valsts vēstures arhīva, Latvijas Mākslas akadēmijas Informācijas centra, Liepas pagasta bibliotēkas, Aivara Viļņa kolekcijas, Tāļa Pumpuriņa kolekcijas un Treimaņu ģimenes arhīva.

Mākslinieka Augusta Jullas 150. jubilejas izstāde “Augusts Julla – dižākais no liepēniešiem” Cēsu Izstāžu namā no 27.12.2022. līdz 19.03.2023.
Izstādes autori Kristīne Gertnere-Celma, Aivars Vilnis, izstādes mākslinieks Dainis Andersons.


Aicinām interesentus divas reizes mēnesī piedalīties svētdienas sarunās ar izstādes autoriem – Cēsu Vēstures un mākslas muzeja jaunāko vēsturnieci Kristīni Gertneri-Celmu un novadpētnieku, Augusta Jullas biogrāfu Aivaru Vilni.

Vairāk informācijas ŠEIT.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions