Sākums > Pasākumi un izstādes > Spēļu pēcpusdiena izstādē “Kauliņi ir mesti..”

Spēļu pēcpusdiena izstādē “Kauliņi ir mesti..”

13. JAN, 2018

Aizgājušā gada nogalē Cēsu Vēstures un mākslas muzejā tika atklāta unikāla galda spēļu vēsturei veltīta izstāde “Kauliņi ir mesti..”. Šo gadu iesākam ar priecīgām ziņām – spēļu izstādi atbalsta Latvijā un Pasaule populārais galda spēļu zīmols “Brain Games”, kuri ir radījuši augsti apbalvoto galda spēli “Ice Cool”, kas atzīta par Pasaulē labāko galda spēli bērniem 2017.gadā.

Turpmāk katru mēnesi, visu izstādes darbības laiku, apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar kādu sen aizmirstu, vai gluži otrādi – labi pazīstamu galda spēli, iepazīt Pasaules galda spēļu vēsturi izstādes kuratoru pavadībā un īpašajā spēļu stūrītī spēlēt “Brain Games” sarūpētās galda spēlēs.

Šo sestdien, 13.janvārī, plkst. 14:00 visi laipni aicināti uz pirmo spēļu pēcpusdienu izstādē, kas šoreiz būs veltīta Mankalas spēlei.

Programmā:

  “Stratēģiskā spēle “Mankala” jeb sēšanas spēle 3000 gados”:

  • Stāsts par spēļu labirintu izstādē, īpaši par mankalas spēli – no tās popularitātes līdz aizmirstībai un atkal atdzimšanai Baltijā. Stāstīs izstādes autori Dace Cepurīte, Tālis Pumpuriņš.
  • Nāc un iemācies spēlēt mankalu. Ja ir spēles galdiņš, ņem to līdzi! Varbūt vari to izgatavot: no auduma, no kartona, uzzīmējot “trauciņus”. Vai arī izgatavosim uz vietas.
  • Attīsti stratēģiju! – sacensības mankalas spēlē. Paredzēta balva.
  • Spēlē galda spēles kopā ar “Brain Games”!

Dalība spēļu pēcpusdienā: ieejas maksa izstādē (2 EUR skolēni, pensionāri un Cēsu Drauga kartes īpašnieki, 3 EUR pieaugušie)

Uz satikšanos Cēsu muzejā!

*Mankala – Viens no senākiem spēļu veidiem Pasaulē. Senākais zināmais spēles galdiņš ir atrast Ēģiptē, akmenī grebts, kas ir vairāk kā 3000 gadu vecs. Mankalas spēlēšana sākotnēji izplatījās Āfrikā, kur tā ir populāra spēle vēl līdz mūsdienām. Viduslaikos mankala izplatījās caur Vidējiem Austrumiem Indijā un Dienvidāzijā. 17. gs. to spēlēja arī Eiropā, bet vispopulārākā tā kļuva Baltijā ar nosaukumu “pupu spēle”. Citur spēli sauc arī par kalahu.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions