Sākums > Cēsu Izstāžu nama piedāvājums

Cēsu Izstāžu nama piedāvājums

Cēsu Izstāžu namā no 10. septembra skatāmas divas jaunas izstādes – Nikolaja Karagodina simtgadei veltīta izstāde “Latvijas ainavas” un Tautas lietišķās mākslas un amatniecības izstāde “ĀDA (R)ĀDA”. Cēsu pilsētas un novada iedzīvotājiem otrdienās Izstāžu nama apmeklējums par īpaši draudzīgu cenu!

Nikolajs Karagodins, kuram nākamā gada janvārī apritētu 100 gadu, darbojies visos glezniecības žanros, vairāk pievēršoties tieši ainavu glezniecībai. Viņa jubilejas izstādē “Latvijas ainavas” tiks eksponēti kolekcionāru Santas Bormanes un Jura Vēvera uzticētie darbi, kas atklāj Nikolaja Karagodina mākslas daudzveidību: te redzams koku, ceļu, debesu tēlojums, piejūras ainas un zvejas laivas, jumti, klusās dabas, ziedu kompozīcijas. Izstāde tapusi pēc Santas Bormanes, dzimušas cēsinieces, kafijas un tējas veikala Santini Coffee saimnieces un aizrautīgas mākslas mīļotājas  iniciatīvas.

Izstādē “ĀDA (R)ĀDA” būs apskatāmi Tautas lietišķās mākslas studiju dalībnieku un individuāli strādājošu meistaru darbi, tajā atspoguļosies ādas mākslinieciskās apstrādes meistaru veikums, to jaunrade un radošās idejas darbos, kas tapuši pēdējos gados. Rīgas pilsētas kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” Tautas lietišķās mākslas studijas “Plastika” meistari izgatavo dažādus dekoratīvus, praktiski lietojamus priekšmetus – ādas kārbas un somas, kā arī iesien grāmatas. Pēdējos gados ir palielinājusies interese arī par arheoloģiskajos izrakumos sastopamo ādas zābaciņu, pastalu, kā arī tradicionālā stila apavu darināšanu. Šo virzienu izstādē pārstāvēs meistari no SIA “Kristāla kurpīte”, meistares Agrita Krieviņa Siliņa un Guna Zommere.

Ieejas maksa: 3.00 EUR pieaugušajiem, 2.50 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem. Cēsu pilsētas un novada iedzīvotājiem otrdienās: pieaugušajiem 2.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1.00 EUR.  Izstāžu nama darba laiks: otrdiena – svētdiena no 10:00 līdz 18:00. Izstādes skatāmas līdz 31. oktobrim.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions