Sākums > Cēsu novada mākslas balva 2023

Cēsu novada mākslas balva 2023

Paziņoti vizuālās mākslas konkursa izstādes „CĒSU NOVADA MĀKSLAS BALVA 2023 laureāti!

Cēsu Izstāžu namā no 06. oktobra norisinājās izstādekonkurss “CĒSU NOVADA MĀKSLAS BALVA’’. Šī izstāde ir jau neatņemama Cēsu novada kultūras dzīves tradīcija. Izstādē bija aicināti piedalīties profesionāli mākslinieki, kuru dzīve ir saistīta ar Cēsu pilsētu vai novadu.

Pateicoties Cēsu novada pašvaldības finansējumam, māksliniekiem, konkursa dalībniekiem, tika piešķirts finansiāls balvu fonds – viena Zelta, divas Sudraba un viena Skatītāju balva.

Zelta balvu ieguva tekstilmāksliniece Sanita Roze Leišavniece ar darbiem “Medūza”un “Nakts”, Sudraba balvas – tēlnieks Juris Švalbe ar darbu “Disbalanss” un gleznotāja Anna Baklāne ar gleznu “Neparastas meitenes portrets”.

Izstādes darbības laikā, apmeklētāji bija aicināti balsot par savu mīļāko darbu. Skatītāju simpātijas balvu ieguva mākslinieki Ērika Māldere un Aigars Lenkevičs ar darbu – gaismas objektu “Samtainā smarža”. Balvas māksliniekiem personīgi pasniedza Cēsu novada Domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs. Apbalvošanas pasākumā bija brīnišķīga iespēja klātienē un dzīvā izpildījumā baudīt profesionāla mūziķa Mika Dukura sniegumu.

Darbus vērtēja profesionāla žūrija – Mākslas kritiķis Vilnis Vējš, Biedrības “Latvijas Mākslinieku savienība” prezidents Igors Dobičins un Cēsu Izstāžu nama vadītāja Larisa Kaimiņa.

Konkursam savus darbus iesniedza 29 mākslinieki, kuri savā darbībā saistīti ar Cēsīm un novadu. Žūrijas vērtēšanai bija nodoti 47 mākslas darbi, kas radīti 2022./2023.gadā. Izstādē piedalījas spilgti glezniecības autori: Ritums Ivanovs, Anna Baklāne, Signe Vanadziņa, Elīza Vanadziņa, Kristaps Priede, Kristīne Rozenberga, Ināra Brence, Jānis Galdiņš, Alise Ķīnasta, Anna More, Inga Miezīte, Baiba Apsīte, Linda Villa, keramiķi: Inese Ezertēva, Ingūna Briede, Christopher Flach, tekstilmākslinieces Dzintra Vilks un Sanita Roze Leišavniece, tēlnieki: Matiass Jansons, Kristaps Strauts un Juris Švalbe, koktēlnieks Vilnis Kļaviņš, gaismas objektu “Light art” mākslinieki Ērika Māldere un Aigars Lenkevičs. Šogad ir arī jaunpienācēji – 5 mākslinieki: Inese Vanadziņa, Vivita Zuzule, Alena Savyuk, Zigmunds Vilnis un Lidija Zariņa. Darbi pārstāvēja dažādus vizuālās mākslas žanrus: glezniecību, grafiku, tēlniecību, tekstilmākslu, keramikas un citas tehnikas.

Informācijai: 2020.gadā iedibināta gadskārtēja tradīcija – vizuālās mākslas konkursa izstāde Cēsu profesionālajiem māksliniekiem “Cēsu novada mākslas balva”. Konkursa mērķis radīt laikmetīgus un sociāli aktīvi ievirzītus mākslas darbus, veicinot un materiāli atbalstot mākslinieku radošo darbību.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions