Sākums > Cēsu pils komplekss atvērts apmeklētājiem
Apmeklētājiem atvērts Cēsu pils komplekss: Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pastāvīgā ekspozīcija un izstādes, Cēsu Izstāžu nams, Viduslaiku pils Rietumu tornis un multimediālā izstāde “Cēsu pils stāsts”.
Biļešu cenas skatīt ŠEIT!
Darba laiks :
P. slēgts
O. slēgts
T. 10:00 – 18:00
C. 10:00 – 18:00
P. 10:00 – 18:00
S. 10:00 – 18:00
Sv. 10:00 – 18:00
Viduslaiku pilī : Multimediālā izstāde “Cēsu pils stāsts”. Tā ir unikāla ekspozīcija ar video, skaņas un gaismas efektiem, kas pilnībā apņem skatītāju. Sajūti seno laiku atmosfēru un uzzini varenākā Livonijas cietokšņa aizraujošo stāstu vēl nebijušā pieredzē! Katram apmeklētājam ir iespēja saņemt senlaiku lukturīti un doties augšup pa torņa noslēpumainajām kāpnēm, no kurienes paverās brīnišķīgs skats uz tuvāko apkārtni.
Cēsu Vēstures un mākslas muzejā papildus pamatekspozīcijai: Bēniņu zālē (no 2. oktobra) “Zili baltās pasaules valdzinājums. Angļu dekolētais fajanss Latvijas muzejos un privātkolekcijās. (18. – 21. gadsimts)”. Šī ir pirmā izstāde Latvijā, kura apkopojusi Latvijas muzejos un privātkolekcijās esošos angļu dekolētā fajansa izcilākos paraugus. Lai radītu iespējami plašu priekšstatu par visiem šīs lietišķās mākslas nozares aspektiem, izstādē aicināti piedalīties Latvijas muzeji un privātkolekcionāri. Tās kodolu veido izstādes idejas autora un iekārtotāja, mākslas zinātnieka Daiņa Bruģa privātkolekcija, kuru papildina Agritas Tipānes kolekcijas priekšmeti. Savukārt, dekolētā fajansa izplatību Latvijā uzskatāmi parāda 18 muzeju dalība izstādē no dažādiem Latvijas reģioniem.
Semināru zālē (no 30.septembra) skatāma Cēsu mākslinieces un grafikas dizaineres Alises Ķīnastas darbu izstāde “Viss būs jau ir”. Alise Ķīnasta ir radoša personība, kura par mākslu padara visu, kam pieliek roku un velta savu laiku un uzmanību. Amplitūda viņas radošajām izpausmēm ir vērienīga, veidojot tiltu starp mākslu un grafikas dizainu. Tiek uzburtas gleznas, grafikas, tekstila izstrādājumi, zīmolu vizuālās identitātes, kāzu ielūgumi, produktu iepakojumu dizains, iekārtotas pasākumu vietas. Viņai ir lieliska spēja ieraudzīt skaisto detaļās, kas izpaužas gan viņas darbos, gan fotogrāfijās.
Cēsu Izstāžu namā: Nikolaja Karagodina simtgadei veltīta izstāde “Latvijas ainavas”. Nikolajs Karagodins, kuram nākamā gada janvārī apritētu 100 gadu, darbojies visos glezniecības žanros, vairāk pievēršoties tieši ainavu glezniecībai. Viņa jubilejas izstādē “Latvijas ainavas” tiks eksponēti kolekcionāru Santas Bormanes un Jura Vēvera uzticētie darbi, kas atklāj Nikolaja Karagodina mākslas daudzveidību: te redzams koku, ceļu, debesu tēlojums, piejūras ainas un zvejas laivas, jumti, klusās dabas, ziedu kompozīcijas.
Otrajā stāvā skatāma Tautas lietišķās mākslas un amatniecības izstāde “ĀDA (R)ĀDA, kurā atspoguļojās ādas mākslinieciskās apstrādes meistaru veikums, to jaunrade un radošās idejas darbos, kas tapuši pēdējos gados. Izstādē apskatāmi praktiski lietojami priekšmeti – ādas kārbas un somas, kā arī iesietas grāmatas, un arheoloģiskajos izrakumos sastopamie ādas zābaciņi, pastalu, arī tradicionālā stila apavi.
Apmeklējot Cēsu pils kompleksu, jāievēro visi epidemioloģiskās drošības noteikumi:
Ja personai ir elpceļu infekcijas slimību pazīmes (drudzis, klepus, elpas trūkums), Cēsu pils apmeklētāju centra darbiniekiem ir tiesības apmeklētāju neielaist vai lūgt pamest teritoriju.
Iepriekšējā pieteikšanās ir vēlama, bet nav obligāta (tālr. 26576111) Vairāk informācijas cesupils.lv
No 11. oktobra Cēsu Vēstures un māklsas muzeja un Cēsu Izstāžu nama apmeklējums TIKAI ar derīgiem Covid-19 sertifikātiem vai negatīviem testiem.