Sākums > Jaunumi Cēsu pils kompleksā oktobrī

Jaunumi Cēsu pils kompleksā oktobrī

Darba laiks oktobrī:

· pirmdiena – slēgts

· otrdiena – svētdiena 10:00 – 18:00


Oktobrī apmeklētājiem piedāvājam doties rudenīgā pastaigā pa pils dārzu un lukturīšu gaismā uzkāpt Viduslaiku pils Rietumu tornī. Vēl visu oktobri pils apmeklētāji tiks priecēti ar multimediālo izstādi “Cēsu pils stāsts”.

Cēsu Izstāžu namā līdz 25. oktobrim skatāmas divas izstādes – keramiķes Jutas Rindinas izstāde “Inventarizācija” un stikla mākslinieces Andas Munkevicas izstāde “Sabiedrība stiklā”.

Jaunās pils semināru zālē no 3. oktobra skatāma Cēsu Valsts ģimnāzijas 95 gadu jubilejai veltīta izstāde, savukārt bēniņu zālē – Cēsu Vēstures un mākslas muzeja 95 gadu jubilejas izstāde “Laika liecinieki”. Vairāk par izstādēm Cēsu pils kompleksā var uzzināt šeit: https://cesupils.lv/pasakumi-un-izstades/

Aicinām skolas pieteikt klases uz izzinošām tematiskām muzejpedagoģiskajām programmām, kas piemērotas dažāda vecuma skolēniem, kā piemēram, pirmā muzeja ekskursija pirmklasniekiem, improvizēti arheoloģiskie izrakumi pamatskolēniem, iepazīšanās ar grāfu Zīversu dzīvesveidu, karjeru un hobijiem vecāko klašu bērniem.

Vairāk informācijas: https://cesupils.lv/apmeklejiet-mus/apmeklet-ar-grupu/muzejpedagogiskas-programmas

 

Nedēļās nogalēs Jaunajā pilī interesentiem pieejama izlaušanās istaba “Cēsu kauju leģendas”. Kvests jeb izlaušanās istaba ir reāla spēļu telpa, kurā spēles dalībnieki ir ieslēgti, un stundas laikā viņiem ir jāatrod izeja, izmantojot atjautību, ievērojot sakarības un atrodot telpās paslēptus priekšmetus, kas palīdzēs izkļūt no telpas. Spēle paredzēta līdz 5 personām, cena 30.00 EUR. Iepriekšēja rezervācija obligāta: tel. 26576111

 

 

 

Skolas ielā 6, muzeja krājuma “Priekšmetu rādītava: 19. gs. skola” aicina piekļūt lietām, kas gaida savu zvaigžņu stundu, lai nokļūtu ekspozīcijas zālē. Tuvākās tikšanās plānotas 10. un 24. oktobrī, kad no pulksten 12:00 – 17:00 apmeklētājs varēs iepazīt un praktiski piedzīvot mācību procesu no 19. gs. skolas.

Oktobrī skolmeistara vadībā būs jāšķetina matemātikas galvas režģi no 19. gs. mācību grāmatām. Ieejas maksa pieaugušajiem 2.50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem, Cēsu Drauga kartes īpašniekiem 2.00 EUR.

 

 

 

 


Sākot ar 29. septembri līdz nākamajai sezonai savu darbību beidz viduslaiku virtuves dārzs, amatnieku darbnīcas, rotu kalve, aktivitāšu zona un Dienvidu torņa ekspozīcija “Dzīve uz pulvermucas”.


Oktobra mēnesī Cēsu pils kompleksa ieejas biļešu cenas:

Viduslaiku pils

3,00 EUR – pieaugušajiem; skolēniem, studentiem, pensionāriem (uzrādot apliecību)

 

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs (Jaunā pils)

3,00 EUR – pieaugušajiem

1,50 EUR – skolēniem, studentiem, pensionāriem (uzrādot apliecību)

6,00 EUR – ģimenēm (2 pieaugušie ar bērniem līdz 16 gadu vecumam)

 

Izstāžu nams

3,00 EUR – pieaugušajiem

2,00 EUR – skolēniem, studentiem, pensionāriem (uzrādot apliecību)

 

Lademahera tornis (Jaunajā pilī)

1,50 EUR – pieaugušajiem

1,00 EUR – skolēniem, studentiem, pensionāriem (uzrādot apliecību)

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions