Sākums > Lietotne “Cēsu muzeja pastaigas”

Lietotne “Cēsu muzeja pastaigas”

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs kopā ar STORY HUB un partneriem ir sagatavojuši iespēju atklāt pilsētu no cita skatupunkta –mobilo aplikāciju “Cēsu muzeja pastaigas”.

Cēsis daudziem šķiet tik labi pazīstamas un iespējams rodas sajūta, ka viss jau zināms, taču jaunizveidotā aplikācija noteikti atklās daudz nezināma un nepamanīta Cēsu pilsētas ielās un ēkās.

Katrs Cēsu vecpilsētas nams ir simbols pilsētas senajai vēsturei, cilvēkiem un izcilajām personībām, kas šeit dzīvojušas. Lai iepazītu Cēsu namu stāstus, aicinām doties interaktīvā pastaigā kopā ar Jonatānu, kurš ir dzimis un uzaudzis Cēsīs, tāpēc zina pašus interesantākos pilsētas stāstus. Namu vēsturiskos slāņus palīdzēs atklāt papildinātās realitātes piedāvātās iespējas, bet savas zināšanas varēs pārbaudīt un punktus krāt, piedaloties spēlē un pildot dažādus uzdevumus.

Ar Jonatānu un citiem cēsniekiem varēsi iepazīties, lejupielādējot savā viedierīcē lietotni “Cēsu muzeja pastaigas”, kas bez maksas pieejama gan Google Play, gan App Store lietotņu veikalos. Nonākot maršruta pieturpunktā, pie ēkas vai tuvākajā apkārtnē atradīsiet piestiprinātu plāksnīti ar attēlu, kuru varēs noskenēt ar lietotni. Pēc tam būs iespēja noskatīties nama stāstu video formā, kā arī krāt punktus, piedaloties spēlē. Vērīgākos pastaigas dalībniekus, kas veiksmīgi būs izpildījuši visus uzdevumus, noslēgumā sagaida mazs pārsteigums.

“Cēsis vārda tiešā nozīmē apbūra visu lietotnes veidotāju komandu. Mums bija ļoti interesants un brīžiem pat emocionāls un aizkustinošs darbs pie šī projekta. Es ceru, ka cilvēki, kurus iepazinām, vēstures fakti, ko atklājām, un Cēsu pilsētas vēsture runās caur mūsu veidoto saturu un ļaus ieraudzīt dzīvi Cēsīs no cita skatupunkta – caur iedvesmojošiem cēsniekiem un viņu paveikto. Domāju, ka lietotne būs interesants piedzīvojums gan vietējiem, gan pilsētas viesiem,” stāsta lietotnes veidotāja, multimediju producente Elizabete Palasiosa.

Lietotnes saturs ir veidots, domājot par dažādu paaudžu lietotājiem, tāpēc ir labs aizmetnis sarunām par dažādām tēmām gan ar bērniem, gan ar vecāka gada gājuma cilvēkiem.

Pastaiga veidota latviešu valodā un ilgst vidēji 90 min.

Informējam, ka aplikācija ir pieejama uz Apple un Android viedtālruņiem, izņemot Huawei modeļa telefonus.

 

Projekta komanda – Elizabete Palasiosa, Marta Kontiņa, Evarts Melnalksnis, Āris Matesovičs, Toms Šķēle, Ieva Stade, Pēteris Pāss, Pauls Poikāns, Ieva Kauliņa. Muzeja speciālisti – Dace Cepurīte, Kristīne Skrīvere, Vija Rozentāle, Dace Tabūne, Evita Muceniece, Iveta Bērziņa.

 

Lietotne tapusi sadarbojoties Cēsu Vēstures un mākslas muzejam, Story Hub, Reflect Studio un Overly. Lietotnes izstrādi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds. 

 

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions