Sākums > Mākslas dzīve Cēsīs 20. gadsimtā

Mākslas dzīve Cēsīs 20. gadsimtā

Cēsu Izstāžu namā līdz ar mainīgajām izstādēm apskatāma pastāvīgā Cēsu Vēstures un mākslas muzeja atklātā krājuma izstāde – “Mākslas dzīve Cēsīs 20. gadsimtā”.

Izstādē skatāmi daudz un dažādu izcilu Cēsu mākslinieku veikumi, kas kopā veidojuši to, ko saucam par Cēsu mākslas dzīvi.

Gleznotāji Kārlis Baltgailis, Artūrs Dronis, Jānis Dronis, Jānis Rozenbergs, Pēteris Rozenbergs, tēlnieku dzimtas spožie pārstāvji – profesors Kārlis Jansons, Andrejs Jansons, Maija Baltiņa un Fricis Ešmits. Metālmākslinieki Visvaldis Pelcis, Jānis Martinsons (seniors) un Jānis Martinsons (juniors). Krājuma izstādē redzami arī tēlnieka, pirmā profesionālā keramiķa un Cēsu Amatniecības skolas veidotāja, Augusta Jullas darbi un viena no 20. gadsimta pirmajiem avangardistiem Kārļa Johansona gleznas. Aplūkojami Kārļa Miesnieka, Jāņa Strazdiņa monumentālie darbi, dabas kā iedvesmas avota gleznotāja Jāņa Kalēja gleznas.

Izstādē apskatāmi arī jaunākas paaudzes mākslinieku darbi – Kristīne Rozenberga, Signe Vanadziņa, Emma un Eero Rasi, kā arī spožie un bagātās formās veidotie bijušās muzeja keramikas darbnīcas ‘’Betes’’ mākslinieku darbi.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions