Sākums > Muzejs > Par muzeju > Vēlos apmeklēt > Jaunumi > Baibas Feoktistovas izstāde “Zelts un Eļļa”

Baibas Feoktistovas izstāde “Zelts un Eļļa”

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja apmeklētāju centrā, Pils laukums 9, apskatāma mākslinieces Baibas Feoktistovas pirmā personālizstāde “Zelts un Eļļa”

Izstāde būs apskatāma no 19. oktobra līdz 4. novembrim

Māksliniece Baiba Feoktistova savus darbus galvenokārt rada eļļas tehnikā, tiem pievienojot saplacināta zelta plāksnes – zelta lapas, kas veido krāšņu un izteiksmīgu akcentu. Tieši šī iemesla vadīta autore savai pirmajai personālizstādei devusi cēlu nosaukumu – “Zelts un Eļļa”.

Māksliniece savos darbos īpaši akcentē un izceļ sievietes tēlu, izkopjot un cildinot tās neatkārtojamo skaistumu. Krāšņos darbus caurvij Sievietes identitātes tēma – brīžiem attēlojot tās kā mistiskas, iekārojamas būtnes, ar savu intriģējošo šarmu un neatkārtojamo personības starojumu, brīžiem –  bērnišķīgi naivas, gaisīgas un trauslas, kā netveramas pasaku fejas.

Katrs darbs ir rūpīga mācību procesa pavadīts – pētot sieviešu tēlu proporcijas, studējot, anatomiju, eksperimentējot ar krāsas uzklāšanas tehnikām un kompozīciju.

Autore telpiskās domāšana, formas atveidus un tās attēlojumus plaknē apguvusi studējot juveliera profesiju pie pazīstamā juveliera Oļega Auzera. Gleznotājas pieredze gūta mācoties pie gleznotāja Artūra Auzera, darbojoties plenēros un ikdienas papildinot un pilnveidojot savas iemaņas savā mākslas darbnīcā.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions