Sākums > Muzejs > Par muzeju > Vēlos apmeklēt > Jaunumi > Ikgadējā informācijas diena gidiem Cēsīs

Ikgadējā informācijas diena gidiem Cēsīs

GIDU INFORMĀCIJAS DIENA ATCELTA!
Sekojiet informācijai, jauns datums tiks izziņots!

 

Koncertzāles “Cēsis” Kamerzālē, Raunas ielā 12, tiks rīkota informācijas diena gidiem. Pasākuma laikā būs iespējams iegūt Cēsu aktuālāko tūrisma informāciju, uzzināt, kā norisinās Cēsu viduslaiku pils un Cēsu Sv.Jāņa baznīcas restaurācijas un renovācijas darbi, kas jauns tūrisma sezonā tiks piedāvāts pilsētas viesiem. Gaidīti ir gidi, kuri kopā ar grupām vai individuālajiem ceļotājiem apmeklē vai plāno apmeklēt Cēsis.

Cēsu Tūrisma informācijas centrs informēs par pilsētas plānotajiem lielajiem pasākumiem 2020. gadā, kā arī sniegs informāciju par tūrisma aktualitātēm.

Cēsu viduslaiku pils kurators Gundars Kalniņš pastāstīs par paveikto pils konservācijas un restaurācijas darbos, kā arī uzzināsiet, ko jaunu varēs pieredzēt pils apmeklējuma laikā.

Cēsu Sv.Jāņa baznīcā notiks ekskursija, kuras laikā papildināsiet savas zināšanas par tās vēsturi un uzzināsiet, kādas jaunas vēsturiskas liecības ir atklātas, veicot baznīcas restaurācijas darbus. Tiks sniegta informācija par jaunumiem baznīcā un tās pieejamību apmeklētājiem.

Pēc Cēsu Sv.Jāņa baznīcas apmeklējuma, dosimies iepazīšanās ekskursijā uz MULTIMEDIĀLO SIMBOLISMA MĀKSLAS IZSTĀDI – performanci, digitālu izglītojošu mākslas – mūzikas – literatūras projektu, kas no 2.aprīļa līdz 30.jūnijam būs skatāma Cēsu pilsmuižas klētī, Pils laukumā 15. Šajā izstādē izcilo latviešu mākslinieku – simbolistu, kuru darbus 2018.gadā aplūkoja teju 300 000 apmeklētāju Parīzē, Orsē muzejā – Vilhelms Purvītis, Janis Rozentāls, Johans Valters, Rūdolfs Pērle – darbi ir kā virtuālas animācijas lauks, kas atdzīvojas audio-vizuālā kustībā. Ceļojošo multimediālo izstādi organizē biedrība “Live Latvija” un Digitālais izstāžu nams “Lumiere”. Izstādes veidošanā piedalās Latvijā un pasaulē atzīti videomākslinieki  Roberts Rubīns un Māris Kalve.

Otra iepazīšanās ekskursja notiks Cēsu pils rietumu torņa trešajā stāvā, kur no 1.aprīļa jau otro gadu pils apmeklētājiem tiek piedāvāta Latvijai unikāla izstāde ”Multimediāls Cēsu pils stāsts”, kas ļauj izdzīvot nozīmīgākos pils vēstures notikumus, sajūtot seno laiku atmosfēru. Ekspozīcijas mākslinieciskais risinājums ir audiovizuālas projekcijas, kuras aptver torņa trešā stāva telpas grīdu un griestus,  kā arī sienas 270 grādu segumā. Multimedija galvenais režisors un videomākslinieks ir Māris Kalve, Multimedija producenti – Digitālais izstāžu nams “Lumiere”.

Noslēdzot gidu ikgadējo informācijas dienu, aicināti mājupceļā iegriezties Āraišu ezerpils jaunajā apmeklētāju centrā, kur no plkst. 15.00 līdz 16.00, jums tiks sniegta aktuālā informācija.

Visas dienas garumā par īpašām cenām varēs iegādāties Cēsu Vēstures un mākslas muzeja izdotās grāmatas.

 

          Programma 

9.30 – 10.10  Reģistrācija, rīta kafija

10.10 – 10.40  Informācija par jaunumiem pilsētā

10.40 – 11.10  Cēsu viduslaiku pils 2020: pieejamība apmeklētājiem un jauni apskates objekti (vada G.Kalniņš)

11.30- 12.30 Ekskursija Cēsu Sv. Jāņa baznīcā un informācija par jaunumiem

12.30 – 13.30  Pusdienu pauze

13.30 satikšanās Cēsu pils apmeklētāju centrā, Pils laukums 9.

13.30 – 14.00  Iepazīšanās ar MULTIMEDIĀLO SIMBOLISMA MĀKSLAS IZSTĀDI – performanci. Digitāls izglītojošs mākslas-mūzikas-literatūras projekts 1gr.

13.30 – 14.00  Iepazīšanās ar izstādi ”Multimediāls Cēsu pils stāsts” 2.gr.

14.00 – 14.30  Iepazīšanās ar izstādi ”Multimediāls Cēsu pils stāsts”1.gr.

14.00 – 14.30  Iepazīšanās ar MULTIMEDIĀLO SIMBOLISMA MĀKSLAS IZSTĀDI – performanci. Digitāls izglītojošs mākslas-mūzikas-literatūras projekts 2.gr.

No 15.00 – 16.00 Mājupceļā jaunā Āraišu ezerpils apmeklētāju centra apskate un informācija par jaunumiem (transports netiek nodrošināts).

 

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions