Sākums > Muzejs > Par muzeju > Vēlos apmeklēt > Jaunumi > Paziņoti “Cēsu mākslas balva 2020’’ laureāti

Paziņoti “Cēsu mākslas balva 2020’’ laureāti

Cēsu Izstāžu namā no 30. oktobra līdz 13. novembrim norisinājās izstāde – konkurss “Cēsu mākslas balva 2020’’.

Māksliniekiem, konkursa dalībniekiem, tika piešķirts finansiāls balvu fonds – viena Zelta, divas Sudraba un viena Skatītāju balva.

Izstādes – konkursa “Cēsu mākslas balva 2020” Zelta balvu ieguva tēlnieks Matiass Jansons, Sudraba balvas – mākslinieki Eero Rass un Ritums Ivanovs. Izstādes darbības laikā, apmeklētāji bija aicināti balsot par savu mīļāko darbu. Skatītāju simpātijas balvu ieguva māksliniece Anna More. Ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, apbalvošana notika šaurā lokā, balvas māksliniekiem personīgi pasniedza Cēsu novada Domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Darbus vērtēja profesionāla žūrija – tekstilmākslinieks Mārtiņš Heimrāts, LMA asociētā profesores, keramiķe Līga Skariņa, mākslas zinātniece Baiba Eglīte un Cēsu novada domes deputāte, pedagoģe Lelde Krastiņa. Konkursam savus darbus iesniedza 24 mākslinieki, kuri savā darbībā saistīti ar Cēsīm un novadu. Žūrijas vērtēšanai bija nodoti 48 mākslas darbi, kas radīti 2019./2020.gadā. Izstādē piedalījas spilgti glezniecības autori: Signe Vanadziņa, Laila Balode, Ritums Ivanovs, Anna Baklāne, Lelde Kalmīte, Kristīne Rozenberga, keramiķi Vita Vīksna, Inese Ezertēva, Normunds Laņģis, tekstilmākslinieces Dzintra Vilks un Sanita Roze, tēlnieks Matiass Jansons un citi. Darbi pārstāvēja dažādus vizuālās mākslas žanrus: glezniecību, grafiku, tēlniecību, keramikas, metāla, ādas, tekstila, stikla mākslu un citas tehnikas.

Žūrijas locekļi atzina ka, visi konkursam iesniegtie darbi bija profesionāli augstas kvalitātes un vērtēšanas process nav bijis viegls. Katrs darbs izcēlās ar īpaši oriģinālu vēstījumu un bija kā ceļojums mākslinieku attainotā pasaules redzējumā. Žūrija vienbalsigi atzina, ka ir neizsakāms prieks par cēsnieku veikumu, un aicināja māksliniekus nākamajā gadā uzdrošināties un iesniegt darbus arī vizuālās komunikācijas nozarē (digitāli veidotus mākslas darbus).

Informācijai:

Atzīmējot Cēsu Izstāžu Nama 35.gadadienu un Cēsu Vēstures un mākslas muzeja 95.gadadienu, iedibināta jauna gadskārtēja tradīcija – konkursa izstāde Cēsu profesionālajiem māksliniekiem “Cēsu mākslas balva”. Konkursa mērķis radīt laikmetīgus un sociāli aktīvi ievirzītus mākslas darbus, veicinot un materiāli atbalstot mākslinieku radošo darbību.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions