Sākums > Vasaras sezona Cēsu pilī un muzejā
Apmeklētājiem atvērta Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pastāvīgā ekspozīcija un izstādes, Cēsu Izstāžu nams, Viduslaiku pils Rietumu tornis un multimediālā izstāde “Cēsu pils stāsts”, kā arī Dienvidu torņa ekspozīcija “Dzīve uz pulvera mucas” un pils dārzs.
Cēsu pils kompleksa biļešu cenas:
Darba laiks katru dienu no plkst. 10:00 līdz plkst. 18:00. Pirmdienās atvērta tikai Viduslaiku pils.
Viduslaiku pilī un dārzā:
Viduslaiku pils Dienvidu torņa četros stāvos iekārtota multimediāla ekspozīcija “Dzīve uz pulvermucas”, kas vēsta par 500 gadus tālu pagātni, kad Livonijas iedzīvotāji dzīvoja nenovēršamu pārmaiņu priekšnojautās. Ekspozīcija aizraujošā veidā atklāj to vēsturisko personu stāstus, kas reiz bijuši ieslodzīti torņa pagrabā ierīkotajā cietumā, kā arī skaidro, kāda bijusi Garā Hermaņa nozīme pils aizsardzībā.
Rietumu tornī atrodas multimediālā izstāde “Cēsu pils stāsts”. Tā ir unikāla ekspozīcija ar video, skaņas un gaismas efektiem, kas pilnībā apņem skatītāju. Sajūti seno laiku atmosfēru un uzzini varenākā Livonijas cietokšņa aizraujošo stāstu vēl nebijušā pieredzē!
No trešdienas līdz svētdienai viduslaiku virtuves dārzā būs sastopama zinošā dārzniece Līga, kura pastāstīs par dārzeņiem, garšaugiem un ārstniecības augiem, kas Livonijā kultivēti jau pirms 500 gadiem, par katra augam pielietojumu, to labajām un ne tik labajām īpašībām. Sestdienās un svētdienās darbosies viduslaiku aktivitāšu laukums, kur zinoša spēļu meistara vadībā varēs apgūt dažādas viduslaiku bērnu iecienītas veiklības, spēka un prāta spēles, kā arī rotaļas, kā arī amatnieku darbnīcas, kur varēs sastapt dažādus seno amatu pratējus – kaula un raga meistaru, kalēju, ādas meistaru, krāsu meistari, tāšu pinēju u.c. Savukārt, svētdienās, pirmdienās un otrdienās apmeklētājiem atvērta Seno rotu kalve.
Cēsu Vēstures un mākslas muzejā papildus pamatekspozīcijai:
Bēniņu zālē izstāde “Zili baltās pasaules valdzinājums Angļu dekolētais fajanss Latvijas muzejos un privātkolekcijās. (18. – 21. gadsimts)”. Izstādē atklātas nozīmīgas ar britu dekolēto keramiku saistītās tēmas – sākot ar minētā apdares veida priekšvēsturi un aizsākumiem Anglijā, dekolēšanas tehnoloģiju un dekolēto trauku ražošanas attīstību, un beidzot ar šo trauku formu un motīvu daudzveidību. Izstāde atvērta līdz septembra beigām.
Semināru zālē izstāde “Esmu viens no jums…”.Padomju represiju upuri mūsu atmiņā. Izstādē par 14. jūnija traģiskajiem notikumiem mūsu tautas dzīvē dokumentāli un nepastarpināti vēsta konkrētu cilvēku stāsti. Tie mūs uzrunā caur izsūtīto un represēto fotogrāfijām, dokumentiem, piezīmēm no Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājuma. Izstāde atvērta līdz septembra beigām.
Apmeklētāju centrā no 30. jūnija foto izstāde “Oksitānijas pērles – Kataru pilis”. Filipa Kontāla (Francija) fotogrāfijas.Fotogrāfijas sniegs iespēju aplūkot Dienvidfrancijas Oksitānijas reģiona ainavu skaistumu un krāšņumu, pavērs apmeklētājiem noslēpumaino kataru piļu romantiku, rosinās ielūkoties viduslaiku vēsturē, atcerēties trubadūrus, kas dziedāja par Mīlestību, kā arī krusta karu laiku un albigiešu traģēdiju.
Cēsu Izstāžu namā:
Līdz 2. jūlijam skatāma Cēsu pilsētas mākslas skolas audzēkņu noslēguma darbu izstāde, savukārt no 9. jūlija izstāde “Bruno Vasiļevskis. P.S.” Izstādē Bruno Vasiļevska, Imanta Lancmaņa, Jura Pudāna, Maijas Tabakas, Miervalža Poļa, Līgas Purmales, Valda Līcīša, Līvijas Endzelīnas, Daces Lapiņas, kā arī Jāņa Blanka, Zanes Tučas un Jāņa Šneidera darbi.