Sākums > Pasākumi un izstādes > 10.septembrī – Eiropas Kultūras mantojuma dienas

10.septembrī – Eiropas Kultūras mantojuma dienas

10. SEP, 2016

Šogad iepazīsim Pils parka republiku.

KM_parks

Jau trešo gadu Cēsu Vēstures un mākslas muzejs atsaucas Valsts kultūras pieminekļu inspekcijas aicinājumam atzīmēt Eiropas kultūras mantojuma dienas. Šī gada tēma ir Kultūrvēsturiskā ainava Latvijā. Cēsu pilsēta nav iedomājama bez neatkārtojamās Cēsu pils parka ainavas ar varenajām Cēsu viduslaiku pilsdrupām fonā.  Tā ir neparasti bagāta ar Cēsu pilsētas izcelsmei un vēsturei nozīmīgiem objektiem.

Laikā  no 11.00-15.00 ļausim cēsnieku un Cēsu pilsētas viesu ģimenēm iepazīt un novērtēt šīs ainavas kultūrvēsturisko bagātību, apmeklējot 6 dažādas darbnīcas, kas būs izvietotas Cēsu pils parkā. Dienas gaitā varēs gleznot, iepazīties ar vendiem, dzirdēt vai stāstīt par piedzīvojumiem Pils parkā dažādos laikos, redzēt tētu lielīšanos, izveidot savu sapņu parku, klausīties parka mūzikā! Darbnīcās varēs aktīvi līdzdarboties visas paaudzes, kopīgi iepazīstot dažādas Pils parka vietas. Darbnīcas tiek organizētas sadarbībā ar “Mazo brīnumzemi” un Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolu! Orientēties piedāvājumā palīdzēs darba lapa, kas tiks veidota kā infromatīvs ceļvedis Cēsu pils parkā un to varēs lietot arī pēc Kultūras mantojuma dienu norises.

Vienu darbnīcu aicinām veidot visiem cēsniekiem kopā! Tā būs Cilvēku bibliotēka, kur grāmatu vietā, būs satiekami cilvēki ar stāstu. Apsēžoties cilvēkam-grāmatai pretī būs iespēja noklausīties viņa stāstu un uzdot papildu jautājumus. Šādas cilvēku bibliotēkas parasti tiek veltītas sociāli svarīgu tēmu iepazīšanai caur personīgu pieredzi, taču šoreiz tā ļaus iepazīt dažādo Pils parka ainavas ietekmi uz cēsnieku un viesu likteņiem! Ja Tev ir kādas īpašas atmiņas saistībā ar Pils parku – pirmais randiņš, skaists koncerts, īpaša saruna vai cita neparasta pieredze – topi par grāmatu un pastāsti to citiem! “Grāmatu” noformējumam, vecumam un stāsta garumam nav nozīmes! Vairāk info: sanda.salmina@cesis.lv

Tie, kuri būs apmeklējuši visas darbnīcas, tiks atalgoti! Gaidāmajai tēvu dienai par godu būs iespējams iegūt īpašu dāvanu – bērnu dzimšanas dienas ballīti Cēsu Vēstures un mākslas muzejā!

Pasākuma programma šeit

Pēc aktīvas dienas parkā plkst. 17.00 aicinām doties uz koncertu “Muzikāla ainava ar klavesīnu” Cēsu Jaunajā pilī. Skaņdarbus, kas izskanēs parka radītāja grāfa Zīversa Lielajā salonā,  papildinās Leldes Krastiņas stāstījums par mājas muzicēšanas tradīcijām muižās.

Informāciju sagatavoja
Sanda Salmiņa
Cēsu Vēstures un mākslas muzeja
Jaunākā vēsturniece

 

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions