Sākums > Pasākumi un izstādes > 10. septembris – Tēva diena

10. septembris – Tēva diena

10. SEP, 2017

tēva diena

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs rīko akciju “Nāc ar Tēti uz muzeju”!

Muzejā kopā ar Tēti būs jāatpazīst dažādi senie darba rīki, jāliek lietā prasmes tos izmantot un izgatavot ko īpašu 10. septembrim – Tēva dienai. Bērni dažādos laikos un vecumos ir pateikušies saviem vecākiem -ar smaidu, apskāvienu, buču, vārdiem un dāvanām. Aicinām Tēva dienu kopīgi darbojoties pavadīt Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, Pils laukumā 9 – Cēsu Jaunajā Pilī, kur no plkst. 10:00 – 15:00 ģimenes gaidīs uzdevumi muzeja ekspozīcijā un Tēva dienas pārsteiguma balviņa.

Interesanti, ka Cēsu Jaunās pils īpašnieku – grāfu Zīversu ģimenes atmiņu albūmā ir stāsts par kādu pateicību tēvam.

1908. gadā grāfs Emanuels fon Zīvers savam tēvam Karlam Gustavam fon Zīversam Cēsu pils parkā – Kārļa kalniņā uzstādīja bronzas krūšutēlu uz melnas granīta pamatnes ar uzrakstiem vācu un krievu valodās: “Pieminekli šī parka veidotājam Karlam Zīversam patiesā cieņā un maigā mīlestībā velta viņa dēls, senators un virshofmeistars grāfs Emanuels Zīvers”.

Pirmā pasaules kara gados šī skaistā dāvana no Pils parka pazuda, bet mūsdienās to atkal var aplūkot, jo 2010.-11. gadā pēc senajām fotogrāfijām pieminekli izveidoja no jauna.

Tēva dienas pirmsākumi meklējami 20. gs. sākumā Amerikā, savukārt Latvijā to svinam no 2009. gada septembra otrajā svētdienā.

 

Informāciju sagatavoja:

Evita Muceniece

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja muzejpedagoģe

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions