Sākums > Pasākumi un izstādes > Birutas Delles izstāde ‘’Daba skatās uz mums’’

Birutas Delles izstāde ‘’Daba skatās uz mums’’

2. AUG - 15. SEP, 2019

2. augustā Izstāžu namā tiek atvērta latviešu mākslas klasiķes gleznotājas Birutas Delles izstāde ‘’Daba skatās uz mums’’.

Māksliniece Biruta Delle līdz 1967. gadam mācījusies Latvijas Mākslas akadēmijā. Kā vienu no nozīmīgākajiem  saviem pedagogiem  viņa min Konrādu Ubānu.

‘’’Biruta Delle mākslinieciskajā darbībā un dzīves norisēs vienmēr saglabājusi individuālu redzespunktu, glezniecību izmantojusi kā patiesības atklāsmes veidu. Mākslinieces darba liela nozīme sižetiem, šifrētam saturam, zemtekstiem. Figurālajās kompozīcijās  Delle risinājusi filozofiskus jautājumus, portretos pievērsusies galvenokārt radošu personību atklāsmei, ainavā visbiežāk izmantoti pilsētas nomales motīvi, kuros mazsvarīgāks ir konkrētais redzējums, bet suģestē noskaņu emocionālā atklāsme. Visa mākslinieces glezniecība atklāj savas paaudzes iekšējās pretrunas, dramatismu, pat traģismu, kas nereti savijas ar tiešu ironiju’’ par mākslinieci teikts enciklopēdijā’’Māksla un arhitektūra biogrāfijās ‘’(1999)

‘’Mani fascinē daba un nevis kaut kādi notikumi, vēstījumi. Iedziļināšanās  dabā ir kā īpaša pasaule, tam esmu veltījusi savu mūžu’’.

Šīs izstādes skatītāji  būs pirmie , kuri redz gleznas ar nosaukumu ‘’Daba skatās uz mums’’.

Birutas Delles darbi atrodas Nacionālajā Mākslas muzeja krājumā, Mākslinieku savienības un daudzās privātās kolekcijās.

Izstāde apskatāmas līdz 15. 09.

 

Cēsu Izstāžu nams, Pils laukums 3

Darba laiks: O. – Sv. 10:00 – 18:00

Ieejas maksa pieaugušam 3,00 EUR

                        studentam, skolēnam, pensionāram 2,00 EUR

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions