Sākums > Pasākumi un izstādes > Cēsīs notiks Latvijas Uzvaras dienai veltīti izzinoši pasākumi

Cēsīs notiks Latvijas Uzvaras dienai veltīti izzinoši pasākumi

22. JUN - 22. JUN, 2020

22.jūnijā Cēsīs, godinot Latvijas brīvības cīnītāju varonību, tiks atzīmēta Cēsu kauju 101.gadadiena. Laikā, kad pasākumi ar plašu ļaužu pulcēšanos nav iespējami, aicinām Latvijas iedzīvotājus kopā ar ģimeni apmeklēt foto un audio izstādi Cēsu pilsētvidē, piedalīties izlaušanās spēlē Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, kā arī sekot līdzi vēsturnieku diskusijai tiešsaistē.

Svētku diena sāksies ar tradicionālo ziedu nolikšanu pie Cēsu kauju piemiņas vietām un pieminekļiem. Dienas nozīmīgākais notikums būs vēsturnieku diskusija, kuri diskutēs par tā laika vēstures līkločiem, ārzemju spēku stratēģiskajām interesēm Latvijā, Latvijas bruņoto spēku vienību lomu, politisko situāciju un citām tēmām. Diskusijas tiešraide tiks translēta Latvijas Sabiedrisko mediju un Cēsu novada pašvaldības mājas lapā un sociālo tīklu kontos.

Jau no 17.jūnija ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts apmeklēt foto un audio izstādi Cēsu pilsētvidē “Stāsti par varonību. Cēsu kaujām 101”. Pilsētas nozīmīgākajās vietās, kas saistītas ar vēsturiskajiem notikumiem, būs aplūkojamas lielformāta fotogrāfijas, kuras papildinās stāsti par Cēsu kauju svarīgākajiem notikumiem, par tā laika cēsnieku atmiņām, sajūtām un cerībām. Līdzās fotogrāfijām un stāstiem 22.jūnijā iecerēts atskaņot patriotisku, tautas gara varonību raksturojošu mūziku, radot klusinātu svētku sajūtu Cēsīs. Izstāde būs skatāma līdz pat 30.jūnijam, apmeklētāju ērtībai būs pieejamas kartes ar foto un audio izstādes norises vietām.

No 17.jūnija Cēsu Vēstures un mākslas muzejā ģimenes 2-4 cilvēku sastāvā aicinātas piedalīties aizraujošā piedzīvojumā – izlaušanās spēlē, kur būs iespēja izzināt Cēsu kauju notikumus caur personīgo pieredzi. Spēle interesentiem būs pieejama pēc iepriekšēja pieteikuma.

Latvijas Uzvaras dienas programmu veido tās idejas autors Renārs Sproģis ar radošo komandu – režisori Edīti Siļķēnu un producenti Jolantu Sausiņu, Cēsu Kultūras centru un Cēsu Vēstures un mākslas muzeju.

Cēsu kauju 101.gadadienas svinības tiek īstenotas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai 100” atbalstu.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions