Sākums > Pasākumi un izstādes > Cēsu Izstāžu namā izstāde “Karš un mēs”

Cēsu Izstāžu namā izstāde “Karš un mēs”

17. OCT - 30. DEC, 2014

izstade_kars

Cēsu Izstāžu namā skatāma Cēsu vēstures un mākslas muzeja  izstāde „Karš un mēs”, kas veltīta Pirmā pasaules kara tēmai. Izstādes apmeklētāji aicināti  iejusties 100 gadu senajā pagātnē, ielūkojoties kara laika fotogrāfijās, mēģinot  uztrvert tajās redzamo cilvēku skatienu, sajūtas un pārdzīvojumu kara priekšvakarā,  kara laukā un pēc pārdzīvotajām šausmām.

Izstādi veido fotogrāfijas no Cēsu vēstures un mākslas muzeja krājuma  un Krievijas Centrālā Valsts kinofonofotodokumentu arhīva Sanktpēterburgā. Izstādes noslēgumā uzzināsiet, uz kādām pārdomām un atziņām vēsturiskās fotogrāfijas vedinājušas Rundāles pils muzeja direktoru, gleznotāju Imantu Lancmani, radot darbus no cikla  „Piektais bauslis. Revolūcija un karš”.

Izstādes scenārijā iekļaujas multimediāla programma, kurā vēsturiskais dokuments atdzīvojas mūsdienu informācijas nesējā kultūras vēsturnieka, multimēdiju mākslinieka Pētera Mežuļa interpretācijā, tādā veidā apkopojot izstādes dokumentālajā daļā redzēto un metot laipu uz Imanta Lancmaņa vēstījumu gleznās un tajās ietvertās filozofijas izpratni.

*Imanta Lancmaņa gleznas no ABLV Bank, AS kolekcijas Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja krājumam.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions