Sākums > Pasākumi un izstādes > Cēsu pils Viduslaiku amatu dienas

Cēsu pils Viduslaiku amatu dienas

20. AUG - 28. AUG, 2022

 

Jūlija un augusta nedēļas nogalēs Cēsu pilī norisināsies ikgadējās Viduslaiku amatu dienas. Tās sniegs iespēju ceļot laikā, lai savām acīm skatītu viduslaiku amatniekus un to senatnīgās darbnīcas. Cēsu pils amatnieki ir ne vien prasmīgi meistari, bet arī lieliski un aizrautīgi stāstnieki. Sarunās ar tiem atklāsiet pārsteidzošus stāstus par materiāliem, darbarīkiem, darba paņēmieniem un gatavajiem izstrādājumiem. Turklāt vairums amatnieku darinās priekšmetus, kuru paraugi atrodami Cēsu pilī atrasto arheoloģisko senlietu kolekcijā.

Jūlijā Cēsu pils amatnieku darbnīcās būs satiekami šie meistari:

2 un 3. jūlijā: rokdarbniece, kaula griezējs, ķieģeļnieks, tāsenieks, kalējs
9. un 10. jūlijā: kocenieks, dzintara griezējs, spēļukauliņu virpotājs, kalējs, ložu lējējs
16. un 17. jūlijā: bruņu kalējs, kurpniece, bļodu virpotājs, podnieks, audumu krāsotāja, maizniece
23. un 24. jūlijā: alvas lējējs, kocenieks, iespieddrukas meistars, podniece
30. un 31. jūlijā: bruņu spodrinātājs, namdaris, grāmatsējēja, kaula griezējs, ķieģeļnieks

Augustā:
6. augustā: alvas lējējs, bļodu virpotājs, krāsu meistare un ķieģeļnieks.
7. augustā: kalējs, tāsenieks, krāsu meistare, ķieģeļnieks un ķemmju meistars.
13. un 14. augustā: kocenieks, kalējs, rokdarbniece, ķieģeļnieks.
20. un 21. augustā: ķieģeļnieks, spēļu kauliņu virpotājs, namdaris, kurpniece.
27. un 28. augustā: bruņu kalējs, bļodu virpotājs, krāsu meistare, kaula griezējs, maizniece, ķieģeļnieks, vairogu meistars.

Lai apmeklētu Viduslaiku amatu dienas, jāiegādājas ieejas biļete Cēsu pils kompleksā.

Šovasar seši viduslaiku amatu meistari pils darbnīcās būs satiekami jau piektdienu vakaros, lai darba nedēļas izskaņā ar aizraujošiem stāstiem un demonstrējumiem jūs iepazīstinātu ar sava aroda niansēm. 15. jūlijā meistare Guna Zommere stāstīs par viduslaiku kurpnieka amatu, arheoloģiskajos izrakumos atrastajiem apaviem un darba paņēmieniem, kurus izmanto, gatavojot seno apavu atdarinājumus. Savukārt meistares Anetes Karlsones stāstījums jūs ievedīs košajā krāsu pasaulē. Krāsas, to ieguve, tirdzniecība ar tām un audumu krāsošana bija ļoti būtiska tieši viduslaikos. Daudz kas no viduslaiku zināšanām saglabājies arī tradicionālajās prasmēs un zināšanās par dabas krāsvielu lietojumu audumu un dziju krāsošanai, ko meistare pēta, izzina un praktizē vairāk nekā 15 gadu garumā. 22. jūlijā būs iespēja iepazīt kaula griezēja un podnieka amatu, par ko stāstīs Viesturs Āboltiņš un Baiba Dumpe, savukārt 26. augustā pilī viesosies divi meistari no Igaunijas – bruņu kalējs Edvards Puciriuss un koka trauku virpotājs Merts Viljaste.

Cēsu pils amatnieku darbnīcas izveidotas 2019. gadā Eiropas Savienības fondu 2014.–2020. gada plānošanas perioda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” sadarbības projekta “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” (Nr.5.5.1.0/17/I/004) ietvaros.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions