Sākums > Pasākumi un izstādes > “Cimdotā Latvija” izstādes atklāšana

“Cimdotā Latvija” izstādes atklāšana

7. NOV - 30. NOV, 2018

Iestājoties rudenim un tuvojoties laikam, kad tā vien gribēsies paslēpt rokas siltos cimdos, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs un cimdu meistari aicina ikvienu iesaistīties akcijā „Cimdotā Latvija” un valsts 100. dzimšanas dienai sarūpēt sev pašiem un dāvināt citiem vienu no senākajām Latvijas cilvēku vizītkartēm – rakstainus cimdus, lai 18. novembrī varētu koši un silti svinēt Latvijas svētkus.

 

Imants Ziedonis rakstījis: “Latvieši iziet pasaulē ar rakstainiem cimdiem un met tos tautas kultūras dārgumu krātuvē pie persiešu paklājiem, indiešu un japāņu zīda audumiem, ķīniešu porcelāna un krievu kokgriezumiem…”

Informācija no https://lv100.lv

 

Lai labāk izprastu latviešu rakstaino cimdu nozīmi latviešu tautas kultūrā, aicinām ikvienu piedalīties akcijā “Cimdotā Latvija”, apmeklējot cimdu adīšanas meistarklases Cēsīs, kurās ne tikai uzzināsiet par cimdu rašanās vēsturi, to nozīmi, pielietojumu un rakstiem, bet arī varēsiet iemēģināt roku savu dūraiņu adīšanā.

 

Cimdu adīšanas meistarklases “Cēsis ada” norisināsies 3. novembrī plkst. 10.00 Vaives Amatu mājā Vaives pagasta “Kaķukrogā” un 4. novembrī plkst. 11.00 Koprades mājā Skola6 Cēsu Vēstures un mākslas muzeja mācību klasē (Lielā skolas iela 6) un 7. novembrī plkst. 18.00 Cēsu novada Jauniešu mājā (Rīgas iela 23). Ikviens interesents aicināts līdzi ņemt savu dziju un adāmadatas. Meistarklases būs bez maksas.

Meistarklašu teorētisko daļu vadīs latviešu tradicionālās kultūras zinātāja Inguna Rauda, bet praktisko darbošanos ierādīs Cēsu Pensionāru biedrība un LKLSSB biedrības dāmas.

 

Akcijas “Cimdotā Latvija” ietvaros Cēsu Vēstures un mākslas muzejā taps rakstaino dūraiņu izstāde, tāpēc aicinām ikvienu čaklo adītāju līdz 2018. gada 4. novembrim atnest savus adītos dūraiņus uz pils apmeklētāju centru, lai papildinātu cimdu izstādi ar savu meistarojumu, kā arī lai parādītu pilsētas viesiem no tuvām un tālām vietām latviešu kultūras mantojumu. Cimdu izstādes atklāšana plānota 7. novembrī plkst. 17.00 Cēsu Vēstures un mākslas muzeja apmeklētāju centrā.

 

Akciju rīko Latvijas Kultūras ministrija un Latvijas Simtgades birojs

Meistarklases “Cēsis ada” un cimdu izstādi rīko p/a “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions