Sākums > Pasākumi un izstādes > Dace Dēliņa – Lipska “Saucējas”

Dace Dēliņa – Lipska “Saucējas”

1. FEB - 3. MAR, 2019

Kurzemes košā rota – suitenes ir gana šarmantas, lai par viņām runātu un domātu atkal un atkal, ik reizi pieskaroties citai dimensijai. Suitu gara spēks un unikālais pašsaglabāšanās instinkts, apvienojumā ar spožu krāsainību tērpos, mākslinieci savaldzināja pirms trim gadiem, kad radās pirmais impulss doties mākslas ekspedīcijās, lai iepazītu, izzinātu, atklātu un gleznotu.

Antropoloģiskie ceļojumi Daci Dēliņu-Lipsku aizveduši pie līdzīgām etniskām kopienām ar spēcīgām senām tradīcijām kaimiņos Igaunijā – setiem un Kihnu salas iemītniekiem.

Gleznu ciklā “Saucējas” blakus košajām kurzemniecēm apdziedātas staltās setu sievas un kihnietes. Sievu arhetipiskais tēls ir gana jaudīgs, lai uzņemtos saucējas lomu. Tādējādi izstāde “Saucējas” pārtapusi laikmetīgā vēstījumā par nacionālās identitātes tēmu.

Pirmizrādi izstāde piedzīvoja Liepājas muzejā. Cikla darbi, svinot Latvijas simtgadi, tika eksponēti Sanktpēterburgas laikmetīgās mākslas muzejā Erarta un Igaunijas Nacionālajā muzejā Tartu. Tagad košās “Saucējas” būs apskatāmas Cēsīs.

DACE DĒLIŅA LIPSKA dzimusi Rīgā. Latvijas Mākslas akadēmijā studējusi modes dizainu un glezniecību, 2002. gadā iegūstot mākslas maģistra grādu. Savā radošajā darbībā apvieno vizuālā tēla radīšanu, modes ilustrāciju un glezniecību.

Mākslinieces darbi atrodas muzeju kolekcijās Latvijā, Ruckas mākslas rezidenču centrā, privātkolekcijās Latvijā, Itālijā, Dānijā, Zviedrijā, Vācijā un ASV.

Izstāde Cēsu Izstāžu namā būs skatāma no 1. februāra līdz 3.martam.

 

Ieejas maksa izstādē 2,00 EUR (skolēni, studenti, pensionāri), 3,00 EUR (pieaugušie).

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions