Sākums > Pasākumi un izstādes > Gidu kursi Cēsu pils kompleksā

Gidu kursi Cēsu pils kompleksā

25. JAN, 2016

Pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” aicina pieteikties gidu kursiem gan klātienē, gan neklātienē.

Atraktīvākajiem, labākajiem kursu beidzējiem tiks piedāvāts aktīvs un radošs darbs vēsturiskā vidē, kas ietver iespēju vadīt ekskursijas Cēsu Pils kompleksā, pilsētā un novadā, kā arī piedalīties teatralizētajās programmās, iemiesojot senos pils iedzīvotājus.

Uz kursiem aicināti visi interesenti, kuri labprāt padziļinātu zināšanas par Cēsu pilsētas vēsturi, arhitektūru, Cēsu viduslaiku un Jauno pili. Gidu kursi dos lielisku iespēju uzlabot komunikācijas un prezentācijas prasmes, praksē nostiprināt svešvalodu zināšanas un apgūt gidu darba pieredzi.

 Kursi klātienē notiks no š.g. 25.janvāra līdz 29.aprīlim. Kursu ietvaros dalībnieki apgūs ne tikai vēsturiskās zināšanas, bet arī tiks iepazīstināti ar gidu uzvedības ābeci – runas kultūru, sevis pasniegšanu publikas priekšā. Nodarbības vadīs Cēsu Vēstures un mākslas muzeja speciālisti Dace Tabūne, Gundars Kalniņš, Vija Rozentāle, Tālis Pumpuriņš, Dace Cepurīte, viduslaiku pils programmu koordinatore Ieva Kalniņa un vēsturnieks Daumants Vasmanis, lektors Dr.geogr. Andris Klepers un lektore Ieva Niedre. Kursu noslēgumā paredzēti eksāmeni – ekskursiju vadīšana pa vecpilsētu un Cēsu Pils kompleksu, kurus sekmīgi nokārtojot tiks iegūta ekskursiju vadītāja apliecība Cēsu Pils kompleksā.

Interesenti laipni gaidīti uz pirmo nodarbību pirmdien, 25.janvārī plkst.17:00 Cēsu Jaunajā pilī (Pils laukums 9). Iepriekšēja pieteikšanās un sīkāka informācija par kursiem: Ieva Kalniņa, ieva.kalnina@cesis.lv vai pa tālruni 26339342.

Klātienes gidu kursu nodarbību plāns lejuplādei ŠEIT

Maksa par kursiem 43,00 EUR
Skolēniem 30,00 EUR
Praktizējošiem gidiem (ar Cēsu Pils kompleksa ekskursiju vadītāja apliecību) 7,00 EUR
Interesentiem, kuri vēlas apmeklēt tikai atsevišķas nodarbības, vienas nodarbības cena 3,00 EUR

Neklātienes kursi.

E-apmācības kurss balstās uz individuālu darbu ar katru dalībnieku, izmantojot e-pasta komunikāciju. Kursi ilgs līdz aprīļa sākumam, un kopumā dalībniekiem elektroniski tiks nosūtīti materiālu apkopojumi par 4 tēmām – Cēsu pilsētas vēsturi, Livonijas ordeņa Cēsu pils vēsturi, pils arheoloģisko izpēti un saglabāšanu, kā arī par Cēsu Vēstures un mākslas muzeja ekspozīciju un Cēsu Sv.Jāņa baznīcu. Par katru tēmu tiks veikts zināšanu pārbaudes tests, un kursu noslēgumā katram dalībniekam būs rakstiski jāizstrādā ekskursijas stāstījums gan par Cēsu viduslaiku pili, gan par Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pastāvīgo ekspozīciju „Cēsis – Latvijas vēstures simbols”.

Pēc veiksmīgas kursu nosacījumu izpildes, uz trim gadiem tiks piešķirta apliecība „Ekskursiju vadītājs Cēsu pils kompleksā”. Labākajiem kursu beidzējiem tiek piedāvāta iespēja strādāt Cēsu pils kompleksā par gidiem, iepriekš nokārtojot eksāmenu- ekskursijas vadīšanu klātienē.

Pieteikties kursiem var līdz 2016.gada 24.janvārim pa e-pastu ieva.kalnina@cesis.lv. Piesakoties jānorāda tūrisma aģentūras nosaukums, gida vārds, uzvārds, dzīvesvietas adrese un e-pasts. Maksa par e-apmācībām ir 43,00 EUR no personas. Informācija uzziņai pa tālruni 26339342 Ieva Kalniņa.

Neklātienes kursu tēmas šeit

Ar kursu norises kārtību var iepazīties šeit

 

 

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions