Sākums > Pasākumi un izstādes > Gleznu izstāde “Klusuma valoda”

Gleznu izstāde “Klusuma valoda”

18. MAY - 4. JUN, 2023

No 18. maija plkst. 16:00 Cēsu izstāžu namā būs apskatāma Maijas Galdiņas gleznu izstāde “Klusuma valoda”.

 

Maijas Galdiņas izstādes “Klusuma valoda” gleznās galvenokārt attēlotas vienkāršas ainavas gan no Cēsu novada, gan citviet Vidzemē: meži, pļavas, ziedi, mūžam mainīgā jūra, mākoņi – to varenums. Izstādē ir arī klusās dabas, ko gandrīz ikviens mākslinieks savā radošajā darbībā ir gleznojis.

“Dabas skaistumu un Dvēseli reti kad izdodas attēlot, var tikai pietuvoties, lai saglabātu atmiņu, emocijas, mirkli. Darbi top savam priekam un pārsvarā gada gaišajā laikā – pavasarī, vasarā. “Strādāju lēni, izbaudot procesu” – stāsta personālizstādes autore Maija Galdiņa.

M. Galdiņa no 1961.-1966. gadam ir mācījusies Rīgas Lietišķās Mākslas vidusskolā (RLMV) telpu dekoratīvās noformēšanas nodaļā. No 1966.-1971. gadam studēja LPSR Valsts Mākslas Akadēmijas (tagad LMA) interjera un iekārtu nodaļā. Studiju laikā uzsāka darbu LPSR Mākslas fonda Lietišķās mākslas kombinātā “Māksla” (1971-1992). No 1967. gada sākusi darboties interjeru noformēšanā Vissavienības Tautas saimniecības sasniegumu izstādes (VTSSI) paviljonam “Metalurģija”. Maija Galdiņa veidojusi publikācijas par interjera mākslas problēmām tēlniecību pilsētvidē laikrakstiem “Austrālijas Latvietis”, “Literatūra un Māksla”, “Neatkarīgā Rīta Avīze” u.c.

Izstādēs piedalās jau no 1972. gada. Kopš 1975. gada darbojas kā Latvijas Mākslinieku Savienības (LMS) biedre. Deviņdesmitie gadi māksliniecei bija pārmaiņu laiks. No 1993.-2001. gadam strādāja par Rīgas pilsētas galveno mākslinieci ar mērķi atgūt Rīgai eiropeisko tēlu. Strādājot kopā ar Tēlnieku centru, organizēja konkursus, lai spētu radīt skulptūras pilsētvidei. Pēc Maijas vārdiem, mērķa realizēšana itin nebija viegls darbs. Maija ilgu laiku projektēja sabiedrisko telpu interjerus. Mākslinieces saglabājušies darbi ir sastopami gan Latvijā, gan ārpus Latvijas. Vidzemē, toreiz esošā Valmieras PMK-4 kluba zāles logos, var būt arī redzamas M. Galdiņas vitrāžas, veidotas pēc latviešu tautasdziesmu tematikas.

Maija Galdiņa ar ģimeni bieži viesojas Cēsīs. Pati māksliniece atzīstas: “Cēsu pilsēta un apkārtne ir viena no skaistākajām vietām Latvijā. Priecājos redzēt, ka tiek saudzēts unikālās vecpilsētas kolorīts un pilsētas telpas senā arhitektūra.”

Izstāde apskatāma no 18.05. līdz 04.06. Cēsu Izstāžu namā (Pils laukumā 3).

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions