Sākums > Pasākumi un izstādes > Grāmata “Cēsu Jaunā pils”

Grāmata “Cēsu Jaunā pils”

26. APR, 2016

 

bruģagramata

Grāmata, kura  sākotnēji  bija plānota kā  izglītojošs ceļvedis,  darba gaitā ir pāraugusi apjomīgā monogrāfijā, kurā autors aprakstījis ne tikai Jaunās pils interjerus, bet izsekojis arī  pils būvvēsturei un tās  īpašniekiem sākot no ēkas pirmsākumiem   viduslaikos  līdz pat  pils atjaunošanas procesam 21. gadsimtā.  Grāmata rakstīta tā, lai tā būtu vienlīdz  saistoša un viegli lasāma  jebkuram  lasītājam un tajā pat laikā kalpotu kā nopietns  izziņas avots ar labu zinātnisko aparātu pētniekiem.

Grāmatas priekšvārdā Dainis Bruģis raksta: “ Grāmata tapusi piecus garus gadus, kuru laikā autors paspējis izbaudītgan mokošu pārdomu smagumu, gan ne ar ko nesalīdzināma gandarījuma mirkļus, kad no aizmirstības  dzīlēm izniris kāds agrāk nezināms vēsturesfakts vai izdevies atminēt kādu jau šķietami neatminamu mīklu’’.

Grāmata ir bagātīgi ilustrēta, tās 410 lapaspusēs skatāmi  475 attēli. Grāmatas māksliniece ir Inese Hofmane. Tā iespiesta Jelgavas tipogrāfijā. Grāmatas izdošanu finansiāli atbalstījis Kultūrkapitāla fonds un Cēsu pašvaldība.

Grāmatu būs iespējams iegādāties Pils apmeklētāju centrā, Pils laukumā 9. Grāmatas cena 30,00 EUR

 

 

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions