Sākums > Pasākumi un izstādes > Iepazīsti “Priekšmetu rādītavu: 19. gs. skolu”

Iepazīsti “Priekšmetu rādītavu: 19. gs. skolu”

10. OCT - 12. DEC, 2020

Cēsu Vēstures un mākslas muzejam šis ir 95. jubilejas gads, tāpēc jo īpaši – vēl plašāk veram durvis apmeklētājiem uz muzeja mazāk redzamo daļu – krājumu. Vai zinājāt, ka to vislabāk var redzēt un ieraudzīt tepat, pilsētas centrā, Skolas ielā 6? Tur iekārtota “Priekšmetu radītava: 19. gs. skola”. Tajā apmeklētājs vistuvāk var piekļūt lietām, kas gaida savu zvaigžņu stundu, lai nokļūtu ekspozīcijas zālē. Esam apkopojuši lietas par kurām apmeklētāji izrāda vislielāko interesi, kuras mulsina ar savu izskatu, šķiet nepazīstamas. Te tās ar QR kodu palīdzību ir gatavas pastāstīt par sevi un laiku ko piedzīvojušas.

Tuvākās tikšanās plānotas 10. oktobrī, 24. oktobrī, 7. novembrī, 21. novembrī, 12. decembrī, kad no pulksten 12:00 – 17:00 apmeklētājs varēs iepazīt un praktiski piedzīvot mācību procesu no 19. gs. skolas un ne tikai.

Oktobrī skolmeistara vadībā būs jāšķetina matemātikas galvas režģi no 19. gs. mācību grāmatām.

Novembrī savu zvaigžņu stundu piedzīvos Cēsu muzeja krājumā esošais Lāčplēša Kara ordenis. Lāčplēša kara ordenis bija pirmais augstākais Latvijas valsts apbalvojums, ko piešķīra par kauju nopelniem Latvijas Neatkarības kara dalībniekiem.

Tuvojoties Ziemassvētkiem gan lielus, gan mazus aicinām mācīties galvas gabalus, kuru autori ir 19. gs. Cēsu skolēni. Dzejolītis, ko zini no galvas vienmēr noder, prieks to deklamēt pie Ziemassvētku eglītes, bet kaligrāfijas skolotājas vadībā jau laicīgi mācīsimies rakstīt ar spalvas kātu un tinti, noformēt Ziemassvētku apsveikumus un nosūtīt tos pa pastu saviem mīļajiem.

Dalības maksa: pieaugušajiem 2.50€

skolēniem, studentiem, pensionāriem un Drauga kartes īpašniekiem 2.00 €

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions