Sākums > Pasākumi un izstādes > Ikgadējā informācijas diena gidiem Cēsu pilī

Ikgadējā informācijas diena gidiem Cēsu pilī

26. MAR - 26. MAR, 2019

2019.gada 26.martā Cēsu pilī tiek rīkota informācijas diena gidiem. Pasākuma laikā būs iespējams papildināt savas zināšanas par Cēsu pils kompleksu un iegūt Cēsu aktuālāko tūrisma informāciju. Gaidīti ir gidi, kuri kopā ar grupām vai individuālajiem ceļotājiem apmeklē vai plāno apmeklēt Cēsis un Cēsu pili.

Cēsu viduslaiku pils kurators Gundars Kalniņš informēs par paveikto pils rekonstrukcijas un restaurācijas darbos. Klātienē izrādīs pils pieejamību apmeklētājiem un pastāstīs, ko jaunu varēs pieredzēt apmeklējuma laikā.

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs iepazīstinās ar pagājušā gada nogalē jaunatklāto izstādi “Pirmais gads”, kas veidota par godu Latvijas simtgadei. Tas ir stāsts par jaunās valsts pirmajā gadā sasniegto un arī zaudēto, caurvijot Cēsu un cēsnieku īpašo lomu Latvijas valsts tapšanā. Izstādes autors ir Cēsu muzeja vēsturnieks Dr.hist. Tālis Pumpuriņš, bet scenogrāfijas autori – mākslinieks Ritums Ivanovs, Mārtiņš Blanks, Krists Zankovskis, kuri speciāli šai izstādei veidojuši scenogrāfiju un dizainu sadarbojoties ar dizaina aģentūru Tribe Riga.

Pēc jaunumiem Cēsu pilī plānoti vēstures ekspozīcijas “Sirdsapziņas ugunskurs” un Pasaules latviešu mākslas centra apmeklējumi. Katrā ekspozīcijā ekspozīcijas kurators novadīs iepazīšanās ekskursiju.

Visas dienas garumā par īpašām cenām varēs iegādāties Cēsu Vēstures un mākslas muzeja un tās sadarbības partneru izdotās grāmatas.

Programma:

~ Informācija par jaunumiem pilsētā, aktuālie jautājumi Cēsu pils apmeklētāju centrā un informācija par ekskursijām Cēsu Sv.Jāņa baznīcā.
~ Cēsu viduslaiku pils 2019: pieejamība apmeklētājiem un jauni apskates objekti (vada G.Kalniņš)
~ Paraugekskursija Cēsu Vēstures un mākslas muzeja izstādē “Pirmais gads”
~ Ekskursija vēstures ekspozīcijā “Sirdsapziņas ugunskurs” (vada ekspozīcijas kuratore Elīna Kalniņa)
~ Ekskursija “Pasaules latviešu mākslas centrs”

Reģistrācija pasākuma dienā no plkst. 9:30, informatīvās daļas sākums plkst. 10:10.

Pasākuma norises vieta – Cēsu Izstāžu nams (Pils laukums 3) un Cēsu pils (Pils laukums 9).

Pieteikšanās pasākumam līdz 2019.gada 22.martam, aizpildot elektronisko anketu ŠEIT vai zvanot uz telefona numuru 27878549.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions