Sākums > Pasākumi un izstādes > Ināras Liepas personālizstāde “Iedvesmas valsis”

Ināras Liepas personālizstāde “Iedvesmas valsis”

8. MAR - 14. MAY, 2017

Afisa_lelles_semināru_zāle

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja semināru zālē būs apskatāma Ināras Liepas personālizstāde “Iedvesmas valsis”.

Mākslinieku Ināras Liepas un Ulda Liepas kopīgā personālizstāde “Iedvesmas valsis”, kura veltīta Latvijas izcilā komponista Emīla Dārziņa slavenajam skaņdarbam “Melanholiskais valsi” notika pērnā gada 29. aprīlī Pleskavā pēc šīs pilsētas vēstures un mākslas muzeja un Latvijas konsulāta Pleskavā vadītājas Irēnas Putniņas ielūguma.

Šobrīd izstādē apskatāmi 16 autordarbi un to papildina desmit drukas tehnikā speciāli izstādei veidotas lielformāta bildes, kurās var sajust 30 gadu saldo romantiku un ilgas pēc mīlestības. Kartiņas drukai izmantotas no Ināras Liepas Leļļu Mākslas muzeja kolekcijas.

Māksliniece Ināra Liepa: “Strādājot darbnīcā, es bieži klausos klasisko mūziku – tā kādu dienu, izdzirdot “Melanholisko valsi”, tas pārņēma mani savā varā un es nespēju no tā vairs tikt vaļā. Klausoties šo brīnišķīgo skaņdarbu vēl un vēl, katru dienu tas iedvesmoja mani arvien vairāk, un pamazām acu priekšā dzima tēli, kurus ar radošu aizrautību atveidoju reālās skulptūrlellēs. Tēli dzima tik viegli un pašsaprotami – brīžiem tas likās pat neizskaidrojami, bet darbs sagādāja neizsakāmu baudu un šķiet, ka šī darbu kolekcija piedzīvos turpinājumu.”

Izstādes atklāšana 8.martā plkst.16:00

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions