Sākums > Pasākumi un izstādes > Inese Brants.“Porcelāns. Virsglazūra”. Kaspars Perskis. ‘’Cilvēks, kurš soļo’’

Inese Brants.“Porcelāns. Virsglazūra”. Kaspars Perskis. ‘’Cilvēks, kurš soļo’’

19. AUG - 11. SEP, 2016

 

Vāze

Inese Brants ir viena no Latvijas porcelāna zvaigznēm. Viņas specializācija ir porcelāna apgleznošana, ko Inese ne tikai praktizē, bet arī pēta teorētiski un māca citiem; ar to viņu pazīst ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas keramikas un por­celāna mākslas vidē.

Savos darbos Inese Brants apcerīgas un klasiskas, plaši aprobētas tēmas spēj pasniegt oriģinālā mākslinieciskā risinājumā un augstvērtīgā tehniskā izpildī­jumā sarežģītās un darbietilpīgās porcelāna apgleznošanas tehnikās, radot bau­dāmu rezultātu gan mākslas dekorativitātes mīļotājiem, gan filozofiska kodola meklētājiem.

Izstāde savā ziņā ir atskaites punkts mākslinieces dzīvē, kad daudz ir piedzī­vots, izdarīts, radīts, iemācīts un arī aprakstīts, un ir laiks paskatīties uz padarīto nodot citiem un paskatīties no malas.

Izstādē „Porcelāns. Virsglazūra.” redzami pēdējo gadu darbi, no kuriem lielākā daļa bija apskatāmi arī 2015. gadā, mākslinieces perso­nālizstādē Rīgas Porcelāna muzejā.

Inese ir ne tikai porcelāna mākslas speciāliste, bet arī talantīga rakstītāja. Rīgas Porcelāna muzeja izdotajā monogrāfijā „Inese Brants. mīlestība uz mūžu. Apgleznots porcelāns”* ietvertie porcelāna apgleznošanas tehniku apraksti saistošā veidā ie­pazīstina ar šī mākslas veida praktiskām un mākslinieciskām niansēm. Savukārt autores bagātīgā biogrāfija ir kultūrvēsturiski ietilpīga lasāmviela, kas sniedz ieska­tu Ineses paaudzes mākslinieka dzīvē un iespējās Rīgā, Latvijā ar tās politiskajiem un ekonomiskajiem apstākļiem; tā ir lielisks laikmeta raksturotājs.

Inese Brants ar Rīgas Porcelāna muzeju ir cieši saistīta jau no tā dibināšanas un līdz pat šim brīdim Inese ir muzeja līdzgaitniece, piedaloties izstādēs, un vienmēr esot līdzās ar padomu porcelāna tehnoloģiju jautājumos.

Marta Šuste
Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzejs

 

Kaspars Perskis. ‘’Cilvēks, kurš soļo’’. Izstāde Cēsu Izstāžu Namā.

Perskis_afiša

Kaspara Perska daiļrades pamats ir aizraušanās ar cilvēka tēlu. Viņa darbos portretēti gan tuvākie draugi, gan arī mākslinieka fantāzijas radīti tēli un figurālas kompozīcijas.

Kaspara Perska darbos vērojama cilvēka iekšējās pasaules pulsācija no trakojošas uz mierpilno. Tumšajos ahromatiskajos darbos jūtams metafizisks strāvojums, kas norāda uz autora virzību pretī neapzinātajam. Ekspresīvs klusums-melns, pelēks, balts.

Kaspars Perskis studējis glezniecību un 2006. gadā ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Kristapa Zariņa figurālās glezniecības meistardarbnīcā.

Izstādēs piedalās no 1994. gada. Mākslinieka darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Krievijā, ASV, Eiropas valstīs, Japānā u.c.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions