Sākums > Pasākumi un izstādes > Izstāde “Cēsis agrāk un šodien”

Izstāde “Cēsis agrāk un šodien”

4. NOV - 30. NOV, 2014

fotoizst_Cesis

 Cēsu Vēstures un mākslas muzejā Jaunās pils Bēniņu izstāžu zālē atvērta fotokluba “Cēsis” izstāde “Cēsis agrāk un šodien”.

Izstādē aplūkojami Cēsu fotogrāfu jaunākie darbi, kuros vēsturiskajos rakursos skatāmi Cēsu pilsētas skati. Izstāde ir Cēsu fotokluba ieguldījums cēsnieku un tūristu intereses veicināšanā par pilsētu.

Jau pagājušajā gadā fotogrāfi veiksmīgi iesāka izstāžu ciklu „Cēsis agrāk un tagad” ar izstādi, veltītu mūsu pilsētas identitātes galvenajam simbolam – Cēsu viduslaiku pilij. Šogad, turpinot iesākto projektu, fotografēti Cēsu nami, parki, pieminekļi, atsevišķi to elementi un salīdzināti ar vēsturiskajās fotogrāfijās redzamo. Izstāde ir iespēja uzrunāt cēsiniekus par vērtībām, kuras viņuprāt Cēsīs jākopj, jāsaglabā, ar kurām jālepojas. Izstādē šodienas fotogrāfijas ir skatāmas kopā ar vēsturisko foto no Cēsu senāko fotogrāfu krājumiem. Darba rezultāts ir ne tikai fotogrāfu profesionalitāti apliecinošs, bet arī informatīvs un izglītojošs.

2014. gads ir Cēsu Sv. Jāņa jubilejas gads. Tādēļ projekta ietvaros baznīca kā viens no svarīgākajiem Cēsu pilsētas arhitektūras un mākslas objektiem fotografēta dažādos rakursos, dažādos apgaismojumos, dažādās diennakts stundās, akcentējot atsevišķus elementus, mākslas darbus.

Izstādē piedalās deviņi fotokluba „Cēsis” fotogrāfi ar vairāk kā 40 fotogrāfijām. To vidū – Jānis Harijs Sūniņš, Alvis Jansons, Vilis Bleikšs, Ilgvars Ozols, Agris Kozerovskis, Ēriks Zvirbulis, Vladislavs Ančs, Oļģerts Bērziņš, Valdis Sviķis un Imants Dreimanis.

Izstāde veidota ar Cēsu pašvaldības kultūras projektu konkursa finansiālu atbalstu.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions