Sākums > Pasākumi un izstādes > Izstāde “Cēsnieks Latvijas valstij. Cēsu kamaniņbraucēji un treneris Dainis Odziņš.”

Izstāde “Cēsnieks Latvijas valstij. Cēsu kamaniņbraucēji un treneris Dainis Odziņš.”

4. NOV - 4. DEC, 2016

kamanasafisha7Cēsu vēstures un mākslas muzejā skatāma izstāde no cikla “Cēsnieks Latvijas valstij. Cēsu kamaniņbraucēji un treneris Dainis Odziņš.”

Ziemas olimpiskais sporta veids kamaniņu sports bijušajā Padomju Savienībā sākās no Latvijas – no Cēsīm. Vēl līdz pat 1986.gadam PSRS izlases sportisti, arī olimpieši trenējās Cēsīs “Cīrulīšu” kamaniņu trasē. Kamaniņu sports cēsinieku vidū ieguva lielu popularitāti. Tādēļ 1973.gada oktobrī Cēsīs izveidoja pirmo treniņgrupu kamaniņu sportā trenera Andra Miezīša vadībā. Viņa iesākto darbu pārņēma un vairāk nekā 25 gadus veica treneris Dainis Odziņš.

Izstāde stāsta par to, kā veidojies kādreizējo Cēsu kamaniņbraucēju dzīves ceļš: par viņu sasniegtajiem rezultātiem sportā, par to, ar ko viņi nodarbojas šodien, kādi ir viņu vaļasprieki. Izstādes idejas autors un galvenais realizētājs ir ilggadējais treneris Dainis Odziņš, kura darbības rezultātā Cēsu muzeja krājumā ir izveidota kolekcija par kamaniņu sporta vēsturi Cēsīs. Daiņa Odziņa veidotā kolekcija un tās precīzie apraksti ir nozīmīgs ieguldījums kamaniņu sporta vēsturē Latvijā. Ne mazāks ieguldījums tas ir arī Cēsu pilsētas vēstures saglabāšanā.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions