Sākums > Pasākumi un izstādes > Izstāde “Deficīts un Blats”

Izstāde “Deficīts un Blats”

20. FEB, 2020

20. februārī Cēsu 2. pamatskolā tika atklāta ceļojošā izstāde un muzejpedagoģiskā programma “Deficīts un Blats”. Tā vēsta par tiem laika nogriežņiem, ko vēsturnieki apzīmē kā stagnācijas, perestroikas un Padomju Savienības sabrukuma laiku.

Izstādes autore Anda Opoļska stāsta: “Ideja par šādu ekspozīciju jau ir ilgus gadus, jo likās, ka tas būtu interesanti gan tiem, kuri to pieredzējuši, gan tiem, kuri to nemaz nezina. Pats sarežģītākais bija materiālu vākšana, jo par deficītu un blatu jau nav nekādu dokumentu. Tolaik par to oficiāli nerunāja un nerakstīja, lai gan visi zināja, ka blats un deficīts pastāv.”

Muzejpedagoģiskās programmas laikā skolēni padziļināti apgūs tēmu “Padomju okupācija un tā sekas tirdzniecības jomā, sadzīvē.” Tikai nodarbības dalībniekiem būs iespēja piedalīties “Vērtīgu lietu un mantu loterijā”. Laimesti – deficīta preces un palīdzība no skolotāja.

Jauniešu uzdevums ir strādāt ar atslēgas vārdiem: deficīts, blats, perestroika, stagnācija. Izmantojot vairākus avotus, iegūto informāciju salīdzināt, apkopot un izskaidrot vienaudžiem. Zināšanu nostiprināšanai un 100% ticībai, ka deficīts un blats patiesi darbojās skolēniem mājas darbs – savu radinieku, kuri piedzīvojuši šo laiku, intervēšana un atmiņu pierakstīšana, lai varam stāstīt arī citām paaudzēm.

Izstāde veidota, veiksmīgi sadarbojoties Latvijas Nacionālā arhīva Cēsu zonālajam arhīvam, Cēsu Vēstures un mākslas muzejam, Cēsu Kultūras un Tūrisma centram, Cēsu 2. pamatskolas pedagogiem un skolēniem.

Izstādes autore – Anda Opoļska, izstādes mākslinieks – Dainis Andersons, muzejpedagoģiskās programmas autore – Evita Muceniece.

 

Aicinām skolas pieteikties uz ceļojošo izstādi un muzejpedagoģisko programmu “Deficīts un blats”. Tālrunis 22014848

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions