Sākums > Pasākumi un izstādes > Izstāde “Inga. Vecpiebalgas zēns”

Izstāde “Inga. Vecpiebalgas zēns”

16. NOV, 2023 - 7. APR, 2024

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā jauna izstāde

Inga. Vecpiebalgas zēns

Veltījums māksliniekam Indulim Zvagūzim

Izstāde atvērta Cēsu Jaunās pils 4. stāva izstāžu zālē no 16. novembra.

Ar šo izstādi mākslinieks Indulis Zvagūzis (tuvinieku, draugu un kolēģu lokā saukts par Ingu) Latvijas valsts svētku mēnesī simboliski atgriežas savā dzimtajā pusē. Mākslinieka 95 dzimšanas dienas gadā un teju trīsdesmit gadus pēc viņa aiziešanas mūžībā, šo piemiņas veltījumu sarūpējusi viņa meita Ilze Zvagūze – Parsons.

Izstādes mērķis ir pavērt plašāku ieskatu visai maz zināmajā un, iespējams, pietiekami nenovērtētajā Induļa Zvagūža radošajā mūžā un daiļradē. Pirmo reizi plašākai sabiedrībai būs iespēja redzēt ne tikai iepriekš publiski neeksponētus mākslinieka darbus akvareļa un eļļas tehnikā no viņa ģimenes un vairāku Latvijas muzeju kolekcijām, bet arī gūt ieskatu viņa daudzveidīgajā darbībā grāmatu ilustrācijas jomā. Mākslinieka ilustrēto citu valstu autoru (Dreizera, Rablē, Remarka, Kristi, Bredberija u.c.) darbiem līdzās noteikti jāmin viņa īpašais “zelta fonds” – Raiņa “Puķu lodziņš” (1965), brāļu Grimmu “Ansītis un Grietiņa” (1972), Andersena “Princese uz zirņa” (1970), Kārļa Skalbes “Kaķīša dzirnavas” (1974).

Tāpat izstādes apmeklētājiem būs iespēja noskatīties šim notikumam speciāli izveidotu saturiski bagātīgu un daudzveidīgu videofilmu (režisore Ādamsone) – emocionāli dokumentālu laikabiedru, tuvinieku un kolēģu atmiņu, kino un foto materiālu caurvītu stāstu par mākslinieka spilgto personību, radošo rokrakstu un viņa dzimtās Vecpiebalgas dziļo nospiedumu dzīvē un darbos.

Izstādē eksponēti mākslas darbi no Zvagūžu dzimtas privātkolekcijām, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja, Madonas Novadpētniecības un mākslas muzeja, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslas akadēmijas Informācijas centra krājuma.

 

 

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions