Sākums > Pasākumi un izstādes > Izstāde ”Jūras spēkiem 30”

Izstāde ”Jūras spēkiem 30”

1. APR - 7. MAY, 2023

No 1. aprīļa līdz 7. maijam, Cēsu pils Apmeklētāju centrā skatāma izstāde ”Jūras spēkiem 30”

Latvijas Jūras spēkus sāka veidot 1992. gadā pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. 1992. gada 11. aprīlī notika svinīga karoga pacelšana uz pirmā atjaunotās flotes karakuģa “Sams”. Šis datums tiek uzskatīts par Latvijas Jūras spēku atdzimšanas dienu. Kopš 1992. gada 20. maija panākta regulāra valsts jūras robežas kontrole, ko iesākumā veica trīs kuģi. Turpmākajos gados to skaits pakāpeniski palielinājās. 1995. gada 11. aprīlī svinīgos apstākļos Jūras spēki atguva brīnumainā kārtā saglabājušos Latvijas Kara flotes karogu.

Latvijas Jūras spēku flotilē ietilpst šādas vienības: Mīnu kuģu eskadra, Patruļkuģu eskadra, Krasta apsardzes dienests, Jūras novērošanas un sakaru dienests, Baltijas valstu pretmīnu aprīkojuma darbnīca un Jūras spēku orķestris.

Latvijas Jūras spēku galvenie uzdevumi ir:

• nodrošināt vienību kaujas un mobilizācijas gatavību;

sagatavot personālsastāvu dalībai Ziemeļatlantijas līguma un Eiropas Savienības starptautiskajās operācijās;

• iznīcināt sprādzienbīstamus priekšmetus un veikt spridzināšanas darbus;

• veikt krasta apsardzi, koordinēt un veikt cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus jūrā, likvidēt jūrā notikušo avāriju sekas, piedalīties ekoloģiskajā uzraudzībā un kuģošanas režīma ievērošanas kontrolē;

• veikt gaisa telpas, teritoriālās jūras un iekšējo ūdeņu (izņemot upes un ezerus), kā arī ekskluzīvās ekonomiskās zonas novērošanu un kontroli.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions