Sākums > Pasākumi un izstādes > Izstāde “Liecības par padomju varas represijām arhīva dokumentos”.

Izstāde “Liecības par padomju varas represijām arhīva dokumentos”.

25. MAR - 15. MAY, 2017

prokuratūras_ēka

Cēsu zonālajam valsts arhīvam sadarbojoties ar Cēsu Vēstures un mākslas muzeju tapusi izstāde “Liecības par padomju varas represijām arhīva dokumentos”.Ikviens aicināts apmeklēt bijušās Valsts drošības komitejas Cēsu nodaļas telpas Pils ielā 7, Cēsīs un aplūkot arhīva dokumentu izstādi.

Līdz 1991.gada 26.augustam, kad LR Augstākā Padome pieņēma lēmumu “Par PSRS valsts drošības iestāžu darbības izbeigšanu Latvijas Republikā”, čekas nodaļas darbojās visā Latvijā. Atšķirībā no Tetera nama Rīgā, kas vēl tautā nav atguvis savu agrāko nosaukumu un joprojām tiek saukts par Stūra māju, cēsnieki namu Pils ielā 7 dēvē par Prokuratūras ēku, lai arī par ēkas vēsturi liecina akmens plāksnē iekalts uzraksts un prokuratūra jau ilgāku laiku meklējama citā adresē.

Ēka pilnībā nodota Latvijas Nacionālā arhīva valdījumā. Otrais stāvs, kur atradās Valsts drošības komitejas Cēsu apriņķa un vēlāk rajona nodaļas telpas, finansējuma trūkuma dēļ vēl nav pielāgots arhīva glabātavām. Tas ļauj tur eksponēt daļu no Latvijas Nacionālā arhīva Cēsu zonālajā valsts arhīvā 18 gadu laikā veidotajām izstādēm par padomju varas represijām vienkopus. Vairākas no tām ir tapušas sadarbībā ar Cēsu un Madonas politiski represēto biedrībām, kā arī ar pašvaldību atbalstu.

Ekspozīcija būs apskatāma līdz 2017. gada 15. maijam, apmeklējumu iepriekš piesakot pa tālruni 27066156.

Anda Opoļska
Latvijas Nacionālā arhīva
Cēsu zonālā valsts arhīva
vecākā eksperte

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions