Sākums > Pasākumi un izstādes > Izstāde “Spožums un posts”

Izstāde “Spožums un posts”

4. MAR - 17. APR, 2022

No 4. marta Cēsu Izstāžu namā skatāma izstāde “Spožums un posts”.

Divi draugi, Rasmus un Marta, kas nupat pabeiguši 9.klasi jeb veselu dzīves posmu – pamatskolu, devās pastaigā pa epidēmijas apokalipses pārņemto Rīgu.
EPIFĀNIJA!!!!!
Viņi spraigi apsprieda dažādas pasaules problēmas, sākot ar globālo sasilšanu un beidzot ar jauno modes kliedzienu – “dzīvo zaļi”, izrunāja visas pasaules nepilnības un stulbumu, ko cilvēce ir pieļāvusi.
Abi jaunieši uzskata, ka visas dzīves pamācības ir guvuši, dzīvi pavisam izpratuši, viņi izjūt sevi viedumu. Uz šāda emocionāla viļņa viņi atļaujas izsmiet pārējo sabiedrību, tai skaitā, protams, arī viens otru.
Izstādes galvenais tēls ir Bēbis, kurš nav ierasti nevarīgais un vārgais bēbis, kas prot tikai raudāt. Šis īpašais Bēbis attēlo mūsdienu sabiedrību Rasmusa un Martas redzējumā – naivu, bezrūpīgu, stūrgalvīgu un stulbu. Bēbis ir devies neo-Sprīdīša gājienā. Laimi viņš īsti nemeklē, bet vēl neapzinās, ka arī mājās to nevar atrast… Viņuprāt, Bēbis simbolizē pasaules neskarto garu, kas nemācās no savām kļūdām un dara ierastas lietas, nenošķirot labo no sliktā. Vienkārši un brutāli stulbs.

Izstādē redzams Bēbja ceļš. Abi jaunieši vai tā sauktie “sabiedrības sanitāri”, sūrā darbā, sausiem kakliem, saķēpātām rokām (un virtuves grīdu) ir atraduši ļoti kaprīzu, smalku, pārsteidzošu, inčīgu, mijiedarbību starp savām personībām, visu pārējo pasauli un tās dažādajām izpausmēm, un mēģinājuši to attēlot pretrunīgi izaicinoši izstādes patiesajā un dziļajā domā.Jaunieši kliedz – VAIRS NAV LABI!! Ir jādara kaut kas – jānāk pie saprāta vai VISMAZ jāatver acis.

@sabiedribassanitari
Izstāde skatāma līdz 17. aprīlim.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions