Sākums > Pasākumi un izstādes > Izstāžu namā izrāde “No Rozentāla”

Izstāžu namā izrāde “No Rozentāla”

27. NOV, 2017

IZRĀDE „No Rozentāla” Cēsu Izstāžu Namā, 27. novembrī plkst. 18.00.

 Izrāžu ciklā par Latvijas māksliniekiem Kolekcija. Viencēlieni. Klasiķi pirms klasikas. tapis nākamais cikla iestudējums – izrāde par gleznotāju Jani Rozentālu (1866 – 1917)

Režisore: Paula Pļavniece
Dramaturgs: Ivo Briedis
Lomās: Rūta Dišlere (VDT) un Jānis Znotiņš
Māksliniece: Liene Pavlovska
Gaismu mākslinieks: Rauls Lorencis
Producē: Mūzikas un mākslas atbalsta fonds / www.kulturmarka.lv

Iecere īstenot izrādi par gleznotāju Jani Rozentālu ir likumsakarīgs turpinājums Mūzikas un mākslas atbalsta fonda iestrādnēm un jau īstenotajām izrādēm šajā virzienā – veidot stāstus teātra valodā par spilgtām personībām Latvijas kultūrā un mākslā. „No Rozentāla”  papildināja Jaņa Rozentāla 150. jubilejas gada norises.

 Janis Rozentāls:

Kad es par maz kur eju, kā viesībās, ballēs, teātrī un citās vietās, tad priekš sevis, zinādams, aizbildinos ar to, ka man nav melno svārku vai naudas un laika, bet tas ir diezgan mazs iemesls un lielākais kavēklis ir kūtrība. Kustēties vajag, jo es redzu, kādus nelāgus augļus tāda istabā tupēšana izaudzina – pedantus, iedomīgus, vienpusīgus un netaisnus skābputras. Kamēr turpretim kustoties, dabū jaunus iespaidus, idejas un pamudinājumus, un, kas priekš jauna mākslinieka svarīgākais – darbus, protekcijas un iepazīšanas.

Biļetes cena 10,00 EUR

‘’Biļešu paradīzes’ kasēs

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions