Sākums > Pasākumi un izstādes > Izstāžu namā izrāde “Padegs un Padegs”

Izstāžu namā izrāde “Padegs un Padegs”

7. MAY, 2015

7. maijā plkst. 19:00  izrāde par gleznotāju un grafiķi Kārli Padegu (1911-1940) aktiera un režisora Vara Piņķa redzējumā viesosies Cēsu izstāžu zālē.

„Kārlis Padegs no piemirsta, galvenokārt mākslinieku aprindās zināma leģendāra tēla un sabiedrības autsaidera jau krietnu laiku kļuvis par Latvijas kultūras zīmolu un ilustrēto žurnālu rotu. Viņa darbi Latvijas nedaudzajiem turīgajiem kolekcionāriem ir grūti pieejami un dārgi krājumi. ….
Viņa mākslas lielākās vērtības šobrīd varētu būt rafinēta rokas veiklība un izteiksmes dažādība, dzēlīga ironija un vēl nesaudzīgākā pašironija, bet, iespējams, vēl būtiskāka ir dzīves mūžīgās traģikas izjūta ne tikai kapitālisma krīzes apstākļos vien.” Jānis Kalnačs, „Kārlis Padegs”, Neputns, 2014, 6.lpp.

Izrādes PADEGS un PADEGS scenāriju, iedvesmojoties no J.Kalnača grāmatas „Rīgas dendijs un autsaiders. Kārlis Padegs” un izmantojot izvilkumus no 20.gs. 20./30.gadu preses, rakstījis dramaturgs Ivo Briedis.  Scenogrāfs Māris Ruskulis izrādes scenogrāfijā iekļāvis vairākus desmitus K.Padega darbu reprodukciju.

Režisors Varis Piņķis:
„Izrāde ir Padega, ko spēlē Mārtiņš Upenieks, ironiska un atklāta saruna un dialogs pašam ar sevi, saviem mākslas darbiem un savu „iekšējo balsi”, mākslas kritiķi, mīļoto sievieti, vērotāju no malas… Visus šo tēlus iemieso aktrise Ingas Tropa. Izrāde par šo dīvaino un ģeniālo šausmu zīmētāju stāsta par estētisku, dekadentisku pašiznīcināšanos, par nežēlību un vienlaikus milzīgu mākslas un dzīves mīlestību.”

Biļetes iepriekšpārdošanā Cēsu Izstāžu namā, Pils laukumā 3.  Cena Eur 5,00

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions