Sākums > Pasākumi un izstādes > Jānis Ronis un Piebalgas porcelāna fabrika Izstāžu namā

Jānis Ronis un Piebalgas porcelāna fabrika Izstāžu namā

27. DEC, 2018 - 27. JAN, 2019

“No visām keramikas masām porcelāns ir pats kaprīzākais, pats darbietilpīgākais, pats sarežģītākais, tas ir lielāks izaicinājums.”, uzskata mākslinieks Jānis Ronis.
Tas ir tūkstošgadu Ķīnas noslēpums un Eiropas alķīmiķu baltais zelts.

Porcelāna karaļa Kuzņecova un Jesena porcelāna godība Latvijā ir pagājusi, taču nu mākslinieka Jāņa Roņa izveidotā Porcelāna fabrika Piebalgā ir vienīgā porcelāna ražotne Latvijā.

‘’Ja Dievs, kā sacīt jāsaka, kādu vietu ir ievēlējis gaišumam un glīšumam, tad tā ir Piebalga, no viena gala līdz otram galam…’’, tā Jānis Ronis.

Jānis Ronis dz .1963.gadā Ošupē. Beidzis Rēzeknes Lietišķās Mākslas vidusskolu, mācījies pie Pētera Ušpeļa un Jāņa Seiksta. Latvijas Mākslas akadēmijā beidzis Lietišķi dekoratīvās mākslas nodaļu keramikas specialitātē. Izstādēs piedalās kopš 1982.gada. Latvijas keramiku pārstāvējis starptautiskos keramikas simpozijos Dzintaros, Kauņā, Randamanē (Lietuva). Organizējis un vadījis keramikas simpozijus Inešos, Zvārtavā, sarīkojis personalizstādes Rīgā, Jūrmalā, Madonā.

2002. gadā kopā ar izcilo meistaru Pēteri Martinsonu izveidoja un vadīja Porcelāna mākslas muzeju Rīgā.

No 2007.gada, saņemot dāvinājumu no vecmāmiņas, pakalnu Piebalgā, Jānis Ronis tur izveido Porcelāna fabriku.
Jānis Ronis ir ne tikai mākslinieks – arī visas porcelāna krāsnis ir paša darītas, kas prasa no viņa tehnologa zināšanas.

Jānis Ronis pieder retajiem māksliniekiem, kam piemīt ne tikai radoša dzirksts, bet arī organizatora dotumi un neizsīkstoša enerģija.

 

Izstāde skatāmas Cēsu Izstāžu namā līdz 27.janvārim.

Ieejas maksa pieaugušajiem 3,00 EUR,  skolēniem,studentiem, pensionāriem 2,00 EUR

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions