Sākums > Pasākumi un izstādes > Cēsu teātra izrāde “KISSA” Jaunās pils Lielajā salonā

Cēsu teātra izrāde “KISSA” Jaunās pils Lielajā salonā

5. APR - 23. APR, 2023

Cēsu Jaunās pils Lielajā salonā būs skatāms Cēsu tēatra jaunākais iestudējums KISSA, kas balstīts uz vēsturiskiem personāžiem un notikumiem 1919.gadā, stāstot par leģendām apvīto vācbaltiešu, grāfu Zīversu dzimtas atvasi Katrīnu fon Zīversu, kura uzaugusi Cēsu Jaunajā pilī un vēlāk kļuvusi par mēmā kino aktrisi Vācijā.

Ar skatuves vārdu Kissa viņa filmējusies Riharda Osvalda un Džo Meja filmās; kopumā kino vēsture min viņas dalību vismaz deviņpadsmit mēmā kino filmās, arī kopā ar latviešu aktrisi Mariju Leiko. Dramaturģe Inese Tālmane, kura aizvien pamanāk sevi piesaka kā viena no jaunajām, talantīgajām latviešu dramaturģēm, radījusi smeldzīgu stāstu par muižnieku dzimtas pārstāvi, kas uzdrīkstējusies sekot savam sapnim un pārkāpt pāri sava laikmeta aizspriedumiem. Režisore Edīte Siļķēna izrādi iestudējusi autentiskā vidē – Cēsu Jaunajā pilī, ļaujot skatītājam sajust vēsturisko telpu un būt klātesošam izrādes varoņu likteņos.

Iestudējuma pirmizrāde Cēsu Jaunās pils Lielajā salonā notiks 5.aprīlī, plkst. 19.00, uz pārējām izrādēm skatītāji aicināti 13.,17., 19. un 23.aprīlī plkst. 19.00. VISAS IZRĀDES IZPĀRDOTAS!

Titullomā-Ilze Jansone. Citus vēsturiskos personāžus iedzīvina Cēsu teātra aktieri :
Iveta Daiga vai Inese Romka, Vēsma Lukstiņa vai Lauma Daugiša, Madara Ozoliņa vai Līga Hofmane, Guntars Norbuts vai Jānis Gabrāns, Iveta Gabrāne vai Laine Zālīte, Mārtiņš Jēgers, Alvis Ābols vai Kristers Začs.

Režisore Edīte Siļķēna
Mūzikas autors Juris Krūze
Scenogrāfs, mākslinieks Dainis Andersons
Tērpus radījusi Sarmīte Radziņa
Gaismas partitūra – Uģis Sirmais un Normunds Bērziņš

Ieejas maksa: 7,00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem un Cēsu Drauga kartes īpašniekiem – 5,00 EUR.

Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Izrādes organizē Cēsu Kultūras centrs sadarbībā ar Cēsu Vēstures un mākslas muzeju.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions