Sākums > Pasākumi un izstādes > Klavieru meditācija Izstāžu namā

Klavieru meditācija Izstāžu namā

1. OCT - 1. OCT, 2021

Aicinām uz Klavieru meditāciju Cēsu Izstāžu namā 1. oktobrī plkst. 19:00 !
Klavieru meditācija Jāņa Berga un Madaras Pētersones izpildījumā ir kosmiska, nomierinoša, pārsteidzoša, drošā nezināmajā aizvedoša muzikāla pieredze, kurai atliek tikai ļauties.
Jāņa un Madaras radītā mūzika ir improvizācija vietā un laikā. Tā nekad neatkārtojas identiska, lai arī var sākties ar vienu muzikālo materiālu. Katra kompozīcija-improvizācija ir unikāls ceļojums – ritma, faktūru, harmoniju, un arī domu pasaulē.

Jānis Bergs
Pirms 6 gadiem Jānis Bergs pašizolējās no ārpasaules un uzsāka savu “lielo” dzīves eksperimentu – “Vai ir iespējams kļūt par pianistu, izveidojot savu tehniku, pēc saviem noteikumiem, bez “mūzikālās izglītības” un progresēt ‘’atsperoties” tikai no sevis, bez referencēm no ārpasaules?”
Šo eksperimentālo gadu laikā ir radusies “Klavieru meditācija” – mūzika, koncepts, notikums, oriģināltehnika, filozofija.

Madara Pētersone
Latvijas klasiskās mūzikas dzīvē sevi pieradījusi jaunā komponiste, starptautiskā Karla Orfa konkursa laureāte, JVLMA kompozīcijas klases absolvente.
“Miers un klātesamība – tās ir divas nozīmīgas vērtības un varbūt pat dzīvesveids, kuru es īstenoju, un uz ko tiecos. Uzskatu, ka mēs ar Jāni esam ļoti unikāla komanda. Mēs esam atšķirīgi gan personību, gan pieredzes ziņā, bet domāju tieši šis kontrasts ir tas, kas ļauj mūsu mūzikai iegūt savu unikālo skanējumu un raksturu. Mēs viens otru atbalstām un papildinām ar savām stiprajām pusēm, kā rezultātā rodas kaut kas nepieredzēts, nereti neprognozējams, bet ļoti baudāms un muzikāli izdzīvojams ikvienam.”
Jāņa un Madaras satikšanās notika “Rīdzē”, mūzikas vakarskolā, kur Jānis apguva kompozīciju, bet Madara strādāja par kompozīcijas pasniedzēju. “Tā mēs viens otru nejauši iepazinām”, stāsta Madara un Jānis, “vēl nenojaušot, ka nākotnē apvienosimies kopīgā klavieru duetā – skolnieks un skolotāja.”

Biļetes cena: 10 EUR
bilesuparadize.lv un Biļešu Paradīzes kasēs
https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/101899
Pasākuma vietas adrese:
Cēsu izstāžu nams, Pils laukums 3, Cēsis
Sākums plkst. 19:00

Aicinām ņemt vērā, ka ieeja pasākumā iespējama tikai ar derīgu

Covid19 sertifikātu – vakcinētām vai Covid19 pārslimojušām personām.
Ieeja pasākumā sākot no 12 gadu vecuma.

 

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions