Sākums > Pasākumi un izstādes > Koncertprogramma “Melnā stārķa lidojums”

Koncertprogramma “Melnā stārķa lidojums”

31. JUL, 2015

melnaisstarkis_A131.jūlijā plkst. 21.00 Cēsu Izstāžu namā

Tematiski koncerts ir saistīts ar starptautisku vides projektu “Melnais stārķis: dzīvības lidojums”, kas ir izpelnījies lielu sabiedrības ievērību un kura gaitā tika novērotas astoņas Latvijas melno stārķu meitenes savā pirmajā ceļojumā uz ziemošanas vietām Āfrikā.
Muzikālais materiāls veidots kā individualizēta mākslinieciska refleksija par melnajiem stārķiem, tiem pārlidojot dažādas zemes: Baltiju, Viduseiropu, Balkānus, Tuvos Austrumus, līdz beidzot nonākot Austrumāfrikā (Etiopijā). Šo zemju (Lietuva, Baltkrievija, Polija, Ukraina, Slovākija, Ungārija, Rumānija, Bulgārija, Turcija, Sīrija, Libāna, Izraēla, Ēģipte, Sudāna) tradicionālā mūzika jaundarbos sajūtama tematiski vai stilistiski, tādējādi veidojot savdabīgu multietnisku “dzīvības lidojuma” vizualizāciju. Programmā iekļauti latviešu komponistu Līgas Celmas un Valda Muktupāvela jaundarbi, kā arī tematiski atbilstoši ārzemju komponistu skaņdarbi saksofonu kvartetam.
Programmu izpilda Rīgas saksofonu kvartets kopā ar komponistu un multiinstrumentālistu Valdi Muktupāvelu un dziedātāju Ievu Paršu. Saksofonu kvarteta instrumentālo kodolu šajā programmā papildinās dažādi etnisko tradīciju raksturinstrumenti: kokles, klarnete, dūdas, duduks, perkusijas u.c. Vokālās partijas tekstuālais pamats ir gan tradicionālais dziedājums kādā no minēto zemju oriģinālvalodām, gan asemantiskas vokalīzes.

Biļetes var iegādāties visās “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv

7,00 EUR – pieaugušajiem

5,00 EUR – skolēniem, studentiem, pensionāriem un Cēsu Drauga kartes īpašniekiem

15,00 EUR – ģimenes biļete (divi pieaugušie, divi bērni)

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions