Sākums > Pasākumi un izstādes > Koncerts “Franču svīta” Jaunajā pilī

Koncerts “Franču svīta” Jaunajā pilī

4. OCT, 2014

Mūzikas festivāla ”Galantais klavesīns” ietvaros

Sestdien, 4. oktobrī plkst. 17.00 Cēsu Jaunajā pilī notiks koncerts ”Franču svīta”. Piedalās klavesīniste Darja Zemele ( Latvija/Francija )

Darja Zemele_1

Koncertā  skanēs krāšņā un izsmalcinātā franču baroka laika mūzika. Klausītājiem būs iepēja baudīt jaunās, talantīgās klavesīnistes Darjas Zemeles sniegumu, ko raksturo aizrautība, spēles prieks un smalka virtuozitāte.
Darja ieguvusi ļoti plašu un vispusīgu mūzikas izglītību: mācījusies klavierspēli Emīla Dārziņa Mūzikas skolā, turpinājusi studijas Maskavā, Centrālajā Mūzikas skolā pie P. Čaikovska konservatorijas, kā arī Amsterdamā Svēlinka konservatorijā. Interese par renesanses un baroka mūziku rosinājusi pievērsties klavesīnspēlei.
Kopš 2012. gada Darja studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Lionas konservatorijā, piedalījusies daudzu izcilu mūziķu meistarklasēs Vācijā, Zviedrijā, Francijā, Lielbritānijā, ASV. Neraugoties uz to, ka viņas mūziķes karjera ir tikko sākusies, Darja jau koncertējusi Latvijā, Korsikā, Šveicē, Francijā. Viņas koncerti izpelnījušies publikas sajūsmu un speciālistu atzinību.

Festivāls “Galantais klavesīns” šoruden Cēsīs notiks jau divpadsmito reizi. Tas aizsākās 2002. gadā, kad pilsēta ieguva vērtīgu instrumentu – pēc ievērojamā flāmu 17. gs. meistara Rukersa  parauga būvētu klavesīnu, kas tapis Igaunijā, Pētera Talves darbnīcā. Festivāla idejas pamatā ir vēlēšanās parādīt klavesīnu muzikāli daudzveidīgi – ne tikai kā soloinstrumentu, bet arī dažādu kameransambļu, orķestra sastāvā.

Festivāla mākslinieciskā vadītāja – Lelde Krastiņa,
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas pedagoģe, Cēsu Sv. Jāņa draudzes ērģelniece.

Festivālu rīko P/a ”Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”,
atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Cēsu novada pašvaldība.

Ieeja maksa koncertā 5.00 EUR  un 3.00 EUR, Cēsu Drauga kartes īpašniekiem  3,00 EUR

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions