Sākums > Pasākumi un izstādes > Laikmetīgās mākslas izstādes

Laikmetīgās mākslas izstādes

20. APR - 31. MAY, 2024

20.aprīlī pulksten 16.00 Cēsīs, Raiņa kvartālā, Raiņa ielā 27 Cēsu Muzejs sadarbībā ar Talsu novada muzeju atklās divas laikmetīgās mākslas izstādes.

Venēcijas biennāles 18. arhitektūras izstādei radīto paviljonu – T/C Latvija (TCL). Izstāde Venēcijā guva plašu atpazīstamību un atzinību, nokļūstot starptautisku un nacionālu profesionālo mediju redzes lokā.

TCL ir veidots kā atsauce uz lielveikalu, starptautiski atpazīstamu telpu, kurā lietotājs ir aicināts iepazīties ar veikala piedāvājumu un izdarīt izvēli. Ekspozīcijas autori asprātīgā veidā apkopojuši arhitektūras idejas, pārvēršot tās par veikala produktiem. Ar mākslīgā intelekta palīdzību radīti 506 unikāli produkti, kas izvietoti uz moduļu dizaina kartona plauktiem.

Ekspozīcijas veidošanas un realizācijas komanda:

Komisārs – Jānis Dripe
Dizaina komanda – Ernests Cerbulis, Ints Menģelis, Toms Kampars, Karola Rubene
Kurators – Uldis Jaunzems-Pētersons
Projekta vadītāja – Austra Bērziņa
Komunikācija – Kalvis Kidals

Gleznotāja Anša Rozentāla, izstāde “Skats Apkārt” iepazīstina apmeklētājus ar jaunāko gleznu sēriju, kurā mākslinieks pēta ainavu žanra transformāciju caur laikmetīgās mākslas prizmu.

Izstāde ir kā sava veida vizuāla eseja, kurā Ansis Rozentāls skaidros savu redzējumu par ainavu, tās lomu viņa dzīvē un vienlaikus dabas mūžīgo un mainīgo būtību. Viņa darbos ir redzama izteikta otas triepienu klātbūtne un intensīva krāsu izmantošana, kas veido dinamisku un dzīvīgu vizuālo valodu. Izstādes nosaukums “Skats Apkārt” atspoguļo šo daudzveidību un aicina skatītāju izzināt apkārtējo vidi, pievēršot uzmanību gan plašumam, gan sīkām detaļām, tostarp burtiskā nozīme ļaujot iekāpt ainavā.

Izstādes atklāšanā varēs baudīt gan mākslu, gan mūziku jeb priekšnesumus no kora “Kamēr”.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions