Sākums > Pasākumi un izstādes > Leģendārajam folkfestivālam Cēsīs – 30

Leģendārajam folkfestivālam Cēsīs – 30

9. JUN, 2018

Šogad aprit 30 gadi kopš Vislatvijas folkfestivāla ‘88 un festivāla “Baltica” Cēsīs – notikumi, kuri spilgti izceļas Dziesmotās revolūcijas laikā. Toreiz rīkotie pasākumi Cēsīs raksturojās ar uzdrīkstēšanos pulcēties zem sarkanbaltsarkanā karoga, vienoties visiem tuvās dziesmās un dzejas rindās, un bija jūtama īpaša saliedētība un saviļņojums.

Atceroties 1988.gada notikumus un raugoties šodienā, Cēsīs 9.jūnijā notiks vērienīgs tā laika un mūsdienu dziesminieku, dzejnieku un mākslinieku festivāls “Leģendārajam folkfestivālam Cēsīs – 30”.

Visas dienas garumā notiks mūzikas, dzejas un mākslas performances pilsētā un īpaša bērnu un ģimeņu programma mākslas telpā „Mala” un Vinetas un Allas kārumlādē. Cēsu Vēstures un mākslas muzejs veido un 9.jūnijā atklās izstādi “Vasara ’88 – pašu radīta dziesma un pašu radīta valsts” Cēsu Jaunajā pilī, lai atspoguļotu tā laika notikumus vēsturiskā kontekstā un vizualizācijās, kā arī pēc izstādes atklāšanas notiks diskusija „Atmodas laika idejas šodien”.

Sestdienas vakarā, plkst. 19:00 Cēsu Pils dārzā būs lielkoncerts „Sēž galda galā Dziesminieks…”, kurā piedalīsies tā laika festivāla dalībnieki un jaunās paaudzes dziesminieki un dzejnieki: Ieva Akurātere, Haralds Sīmanis, Ilze Grunte, Aivars Lapšāns, Valdis Atāls, Anta Eņģele, Kristīne Sudmale-Locika, Kristaps Sudmalis, Dinārs Gulbis, Egons Pičners, Elīna Līce, Agita Kaužēna, Silvija Silava, Agita Draguna, Vinsents Kūkojs, Uldis Ozols, Arvīds Ulme, Austrasbērni, Edgars Zingers, Kristīne Rozenberga, Reinis Jaunais un citi. Koncerta režisore Guna Rukšāne. Pēc koncerta – sadziedāšanās.

Ieeja koncertā 5 EUR un 3 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem, Cēsu DRAUGA kartes īpašniekiem. Biļetes iepriekšpārdošanā Biļešu paradīzes kasēs.

Pasākumu rīko p/a « Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs » sadarbībā ar Vislatvijas Dziesminieku un tautas saieta fondu, Cēsu Centrālo bibliotēku, A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolu, Cēsu pilsētas Mākslas skolu, Mākslas telpu „Mala”, Vinetas un Allas kārumlādi. Pasākumu atbalsta Cēsu novada dome, Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda Vidzemes kultūras programma un alus darītava „Raiskumietis”.

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions