Sākums > Pasākumi un izstādes > Leģendu nakts “Saviesīgs vakars Cēsu Jaunajā pilī”

Leģendu nakts “Saviesīgs vakars Cēsu Jaunajā pilī”

31. OCT, 2015

Cēsu Jaunā pils atdzīvojas sava laikmeta svētkos.

Pils_sv_Lielais_salons_magnolija2

31.oktobrī Cēsu Jaunajā pilī Leģendu naktī gaidīts ikviens, kurš vēlas ciemoties pie grāfa Karla Gustava fon Zīversa un viņa kundzes Helēnas fon Zīversas. Pils būs atvērta no plkst.18.00. Saviesīgā vakara gaitā viesi varēs iedzert kafiju kopā ar pilsmuižas saimniekiem, klausīties  19.gadsimta izcilā vācu dzejnieka Heinriha Heines un angļu dzejnieka Džordža Gordona Bairona dzejas lasījumus. Pils verandā būs iespēja nobaudīt  smalko cienastu, kuru gatavojuši restorāna “Izsalkušais Jānis” pavāri pēc 1872.gadā Jelgavā izdotās Latvieša Pavāru grāmatas.

Plkst. 19.00, 20.00 un 21.00 deju grupa “Magnolija” rūpēsies, lai viesi izkustina kājas deju ritmos, kā arī paši demonstrēs 19.gadsimta populārākās dejas. Vakara īpašais notikums – ēnu teātris, to laiku iecienītākais izklaides veids saviesīgos vakaros pilīs un muižās. Šajā vakarā Cēsu jaunatnes teātra aktieri, režisora Mārtiņa Eihes vadībā, izspēlēs ainiņas no 19.gadsimta ikdienas dzīves muižā.

Jauna_pils_Leģendu_nakts

Atbilstoši rudens tumšo vakaru noskaņām, stāstnieki Guna Rukšāne un Teiksma Vasmane ievedīs apmeklētājus noslēpumainajā spoku stāstu un nostāstu pasaulē. Drosmīgākie tiks gaidīti Pils 3.stāvā plkst.19.00 un plkst.20.00.

Vakara gaitā būs iespēja apskatīt  Jauno pili un pirmajā stāvā  iepazīties ar unikāliem jaunumiem, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja šovasar iegūtajiem materiāliem – Cēsu pilsmuižas pēdējā īpašnieka grāfa Andreja Aleksandra fon Zīversa (Sievers, 1890 – 1972) piemiņas lietām, kuras muzeja krājumā nodevis luterāņu mācītājs no Francijas Fricis Vēbers. Grāfu Zīversu bijušajā dzimtas rezidencē Jaunajā pilī pēc turpat 90 gadiem ir atgriezušies vairāki unikāli dzimtas dokumenti un fotogrāfijas, oriģinālzīmējumi – kopskaitā 44 muzeja priekšmeti.

Ieejas maksa: 3,00 EUR pieaugušajiem, 1,50 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem un Cēsu Drauga kartes īpašniekiem

Viesiem 19.gadsimta balles tērpos ieeja bez maksas

 

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions