Sākums > Pasākumi un izstādes > Lekcija – Karaliskā Mode: no karalienes Elizabetes I līdz karalienei Viktorijai

Lekcija – Karaliskā Mode: no karalienes Elizabetes I līdz karalienei Viktorijai

28. SEP, 2017

karaliskā mode

Ceturtdien, 28.septembrī, plkst. 17:15 Cēsu Vēstures un mākslas muzejā lekcija – Karaliskā Mode: no karalienes Elizabetes I līdz karalienei Viktorijai.

Karaliskās ģimenes ģērbšanās paradumi, augstmaņu mode jau izsenis ir bijis sabiedrības intereses objekts. Viens pareizi, vai nepareizi izvēlēts tērps bieži vien varēja izlemt ne tikai paša valkātāja, bet arī visas monarhijas nākotni – pārlieku aizraušanās ar jaunākajām Modes tendencēm varēja monarham maksāt dzīvību, tai pat laikā nebija pieļaujama pārāk pavirša attieksme pret apģērbu un Modi, jo monarhs ar savu tēlu reprezentēja ne tikai savu dinastiju, bet arī visu valsti. Karaliskā Mode bieži bija kā balansēšana uz naža asmens – no vienas puses bija jārūpējas, lai ar pārāk grezniem un izšķērdīgi dārgiem tērpiem neaizkaitinātu savus pavalstniekus, no otras puses – tieši monarha tērps bija simbols valsts labklājībai un bagātībai, tādējādi reprezentējot valsts tēlu Pasaulē.

Šajā lekcijā apskatīsim Pasaules vēsturē pazīstamāko un redzamāko augstmaņu tērpu veiksmes un neveiksmes stāstus – karaliskā Mode Eiropā no 16.gs. – 19.gs., no karalienes Elizabetes I, līdz Čārlzam II, Marijai Antuanetei un karalienei Viktorijai. Paviesosimies Tjudoru, Stjuartu Anglijā, Hābsburgu Austroungārijā, Francijā un Krievijas impērijā.

Ieejas maksa 2,00 EUR

Cēsu Pils komplekss, 2019 | Mājas lapu izstrādāja Grandem un uztur Premium Solutions